A jogszabályok kodifikációja meglehetősen rosszul sikerült a döntéshozó részéről, a szabályozás nem koherens, ezáltal rendkívül nehezen értelmezhetők a szabályok – mondta a MedicalOnline-nak az orvos-jogász.
Az egészségügyet már nem nagyon lehet kezelni, újra kell éleszteni. Dénes Tamás, a Reszasz elnöke az Egyenes beszédben (is) azt mondta, ilyen körülmények között nem lehet garantálni a munkabékét. Az egészségügyben mára kialakult helyzetben a Medical Tribune cikkét idézzük fel.
Nem csak a magasabb bérekért, hanem a biztonságos, minőségi betegellátásért is küzd az új orvosszakszervezet, amelynek példáját a szakdolgozók is követik: minden eddiginél szélesebb kört felölelő szervezetet alakítanak.
A legtöbb helyen átmeneti egyezség született az orvosok és a munkáltatók között az önként vállalt túlmunka ügyében, a betegeket változatlanul ellátják az ügyeletek alatt is – írja a Magyar Hírlap.
Történelmi mértékű forráskivonás készül az egészségügyben, eközben több ezer orvos nyilatkozata lép életbe mától, így napokon belül összeomolhat az ügyeleti rendszer – írja a Népszava.
A FAKOOSZ elnöksége állásfogallásban értékelte az ágazati bértárgyalás eddigi két fordulóját, s úgy látják, hogy nekik már csak a tiltakozóakció maradt.
Csongrád megyében nem okoz fennakadást az orvosok túlmunka-megtagadása: minden intézményben meg tudják oldani februárban is az ügyeletet – írja a Délmagyar.hu.
Az egészségügyi béralku ideje alatt is növekszik a szakmai szervezetek akcióihoz csatlakozók száma - derült ki kedden egy budapesti konferencián, írja az MTI.
Az Európai Bírósághoz fordul a Magyar Orvosok Szövetsége (MOSZ), ha a döntéshozók nem vonják vissza azt a módosítást, amely tömeges felmondás esetén munkára kényszeríthetné az orvosokat – jelzi újfent a Magyar Nemzet.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?