Januártól 81 kórház gazdálkodását veszi át a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF), Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár pedig forrásátcsoportosítást tervez a fekvő- és járóbeteg-szakellátás kasszáiban. Mindeközben az ágazatvezetés idei bizonyítványa nem sikerült túl fényesre az elemzők szerint.
Transzparensebb, objektívebb döntéshozatal jellemzi majd a jövőben az egyedi méltányossági kérelmek elbírálását, de több lehet az elutasítás – írja a PharmaOnline.
Egyeseknek jut, másoknak nem bizonyos terápiákból és gyógyszerekből, de erről nyíltan sohasem beszélünk – hangzott el a Magyar Tudományos Akadémia egészségügyi stratégiai programjának tudományos ülésén.
A rendszerben való gondolkodás és a kommunikáció is komoly nehézségekbe ütközik az egészségügyben – derült ki többek között a Medicina fórum – MOTESZ konferenciáján, ahol az év végi konszolidációról is szó esett.
Hiába pénzmegtakarítási lehetőség az államnak, az onkológiai terápiák nem felcserélhetőek – írja a gyógyszerészeti szakhatóság véleménye alapján a Népszava.
Csak új pacienseknél, csak elsőként választható készítmények esetében, de nem minden tételesen finanszírozott betegség esetében lesz kötelező a legolcsóbb gyógyszerrel kezdeni a terápiát, írja a PharmaOnline.
A NEAK-nál olyan algoritmusokat vezetnek be, amelyek lehetővé teszik, hogy minden, a várólistán szereplő beteg esetében megállapítható legyen, hogy ütemezési vagy sorrendiségi hiba miatt húzódik az operációja. Ha az ellátó hibázik, szankciókra számíthat.
November végére, december elejére bekerül a tételesen adható készítmények közé az a 18 rákgyógyszer, amelyet most még csak egyedi méltányossággal kaphatnak meg a betegek, tudta meg az InfoRádió.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?