Sokkoló képekkel, elrettentő számokkal és túlélőkkel folytatott megdöbbentő beszélgetéssel igyekszik elriasztani a dohányzástól és leszoktatni a már függővé vált fiatalokat a Hamburg-Eppendorf Egyetemi Kórház (UKE). 1987 óta ma tartják a Nemdohányzók Világnapját (NON-Smoking Day). Magyarországon a 15 évesnél idősebb lakosság 36 százaléka rendszeresen dohányzik, a magyarok világelsők a tüdőrák miatti halálozást illetően.
Az Egyesült Államoknak a dohányzás megelőzésére és szabályozására vonatkozó törvénye szerint a cigarettás dobozokon nagy, jól látható fotókat, grafikus figyelmeztetéseket kell elhelyezni.
Vihart kavart a Magyar Rákellenes Liga adománygyűjtő plakátja, amelynek képi világa ellen tiltakozik a Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Szakmai Kollégium, valamint a Magyar Gyermekorvos Társaság is.
A dohányzás egészségkárosító következményeit gyakran sokkoló hatású képekkel bemutató figyelmeztetések hatására egyre több dohányos akar leszokni, és bizonyítottan a tovább dohányzók is kevesebb cigarettát szívnak el. A WHO sürgeti az országokat az életmentő figyelmeztető képek azonnali bevezetésére.
Országos szexuális felvilágosító kampány kezdődött Kínában, amelynek célja, hogy egyre többen merjenek nyíltan beszélni az ázsiai országban tabutémának számító szexuális kérdésekről.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?