A Nature Communications folyóiratban jelent meg az Albert Ludwigs University of Freiburg kutatóinak cikke, akik egy új, prosztatarák kezelésére alkalmas hatóanyag felfedezéséről számoltak be.
A transzkraniális fotobiomoduláció (PBM) új és nagyon ígéretes megközelítés a demencia és különösen annak leggyakoribb típusa, az Alzheimer-kór kezelésére.
Kutatók a Nature Genetics folyóiratban arról számoltak be, hogy egy új eljárással képesek voltak beavatkozni a telomeráz enzim működésébe, ami a dyskeratosis congenita ritka betegség kezelésében is áttörést jelenthet.
A Debreceni Egyetem kutatói elsőként írták le, hogy a mechanikai ingerek a fejlődő porcsejtek biológiai órájának szinkronizálása révén fejtik ki porcképződést elősegítő hatásukat.
Immár a Semmelweis Egyetem online Core Facility rendszerében is elérhető, akadémiai és ipari együttműködések kiszolgálására alkalmas 3D bionyomtató struktúra állt fel az egyetemen.
A Linköpingi Egyetem kutatói a PNAS folyóiratban számoltak be felfedezésükről, miszerint a TET2 tumorgátló gén az akut limfoblasztos leukémiában szenvedő gyermekek túlnyomó többségénél csendesedik.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?