A robotrendszerek hamarosan nagy változást hozhatnak az ortopédsebészet egyéb területein is a Budai Egészségközpont specialistái szerint.
Digitális iker alapú orvosi és laboratóriumi robotika projektet indított az Óbudai, a Stanford és a Nemzeti Szingapúri Egyetem a HU-rizont programban.
A munkakörülmények javításával és megfelelő bérek biztosításával vonzóvá kell tenni az egészségügyi ágazatot a munkaerőhiány orvoslására.
Új precíziós robotsebészeti rendszert teszteltek a szegedi egyetemen, amivel a térdprotézisműtétek pontossága és biztonsága javítható.
Budaörs után már Nyíregyházán is elérhetőek a legkorszerűbb, robotikus és panenterikus kapszulák.
A november 11-én megrendezett XIII. Szentágothai Napon a hagyományokhoz híven átadták a Szentágothai díjat és a junior Szentágothai díjat is.
Kérdezzen Ön is a Magyar Tudomány Ünnepén!
Az egyik legdinamikusabban fejlődő tudományág a bionika, amelynek piaca 2024 és 2034 között évente átlagosan 10 százalékkal fog növekedni.
Céljuk olyan robotok tervezése és gyártása, amelyek például az idősgondozásban látnak el szociális és kiszolgáló funkciókat.
Évente már nyolcmillió beavatkozást végeznek robotokkal világszerte – mondta el a HáziPatikának Haidegger Tamás, aki húsz éve fejleszt orvosi robotokat.