A kancelláriák ellen a kórházigazgatók változatlanul tiltakoznak, a fideszes politikusok pedig nem mernek ujjat húzni velük a népszavazás előtt, de az sem kizárt, hogy a félelem kitart a választásokig – vélekedik a Népszava.
Adatok támasztják alá, hogy ma nem azt dönti el az
egészségügyi finanszírozást, hogy hol milyen betegségek jelentkeznek, hanem az
erős intézményi és orvosszakmai lobbi. Ezt Kósa
Lajos mondta a debreceni Semmelweis-napon.
Partnerség az egészségügyben: az ágazat problémáira fogékony olvasóink közül sokan hallhatták már Szócska Miklóstól. Bizonyára a szakmai kollégiumok vezetői is értesültek az egészségügyért felelős államtitkár szándékáról, a gond csupán az, hogy nem tapasztalhatták. Mára sajtótájékoztatót hívott össze Szócska Miklós, ahol a szakmai kollégiumok helyzetéről, átalakításáról és jövőjéről beszél. Csakhogy az általunk megkérdezett vezetők a MedicalOnline-tól értesültek arról, hogy az államtitkárnak konkrét, a kollégiumokat érintő elképzelései vannak. Velük senki sem egyeztetett.
Vetessük-e ki a gyermekeink manduláját? Segíthet-e a C-vitamin a rák legyőzésében? Megszoktuk, hogy az ilyen kérdésekre az orvostudománytól várjuk a válaszokat. – Így kezdi Zemplén Gábor tudománytörténész könyvismertetését, amely a BUKSZ (Budapesti Könyvszemle) legújabb, 2009. tavaszi számában jelent meg. Az írás rövid összefoglalását közöljük.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?