Súlyos egészségkárosodást okozhatnak a klór-dioxidot tartalmazó, újabban interneten népszerűsített "csodaszerek", közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ.
A Max Planck Society kutatóinak cikke szerint az emberek és a mesterséges intelligencia együttes alkalmazása biztosítja a legjobb eredményeket a diagnosztikai eljárások során, mivel néha mindketten tévednek ugyan, de teljesen más hibákat követnek el, így kiegészítik egymást.
A kutatás a Karancskesziben élő 0–5 éves korú gyermekek és szüleik okoseszköz- használati szokásait méri fel. Az eredmények alapján az okoseszköz-használat a településen is problémás, amely a szülő–gyermek kapcsolatot és a szülő önértékelését is negatívan befolyásolja.
A stroke világszerte népbetegség, és a hosszú távú fogyatékosság vezető oka, így kiemelt jelentősége van a minél korábban elkezdett, hatékony rehabilitációnak. A rehabilitáció célja a betegek funkcionális képességeinek helyreállítása és a fogyatékosság mértékének csökkentése.
A Nature Communications folyóiratban megjelentek szerint a TACIT algoritmus alkalmazásával el lehet majd dönteni, hogy egy adott beteg hogyan fog reagálni egy kezelésre, vagy érdemes-e bevonni egy klinikai vizsgálatba.