Egy kutatócsoport szerint a mostani és a 20 évvel korábbi modellek által diktált szépségideál szöges ellentétben áll a valódi nők testméreteiben időközben bekövetkezett átlagos változással.
A közvélekedés szerint a fizikailag aktív életet élőket kevésbé veszélyeztetik az ünnepek alatt hirtelen felugró kilók, hiszen ők azonnal el is égetik a többletkalóriákat. Egy kutatás szerint azonban ez alapvető tévedés.
A világon a hollandok a legmagasabbak – őket két másik északi nép, a norvég és a svéd követi. Az átlagos holland férfi 1,85 méter, a holland nő 1,71 méter – majd tíz centiméterrel magasabb, mint amerikai és brit társai. (A kongói pigmeus férfiak 1,37, a nők 1,35 méter „magasak”.)
A hollandok igen rövid idő alatt szerezték meg a világelsőséget – a 19. század közepén még alacsonyabbak voltak az „átlagamerikaiaknál”. Ám a második világháború után változás következett be. A gyerekek egészséges és bőséges táplálékhoz jutottak, ritkábban betegedtek meg, és teljes körű, hatékony orvosi ellátásban részesültek. Az eredmény: a hollandok átlagmagasága a 20. században húsz centiméterrel nőtt. Holland kutatók természetesen mindennek a pozitív oldalát hangsúlyozzák: szerintük a magas emberek tovább élnek, többet keresnek, és hamarabb találnak szexuális partnert. A különösen magas hollandok egy része ugyanakkor nem szívesen megy külföldre, mert testméreteik akadályozzák őket a közlekedésben, a szórakozásban.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?