Az SZTE Kardiopulmonális Kutatócsoportja úttörő szerepet tölt be a légzőszervi betegségek diagnosztikájában és kezelésében alkalmazható technológiák fejlesztésében.
A miniatürizált elektronika és viselhető eszközök személyre szabott otthoni kezelést ígérnek a betegeknek, emellett átalakítják az egészségipart.
A Pekingi Technológiai Intézet munkatársai olyan okos kontaktlencsét fejlesztettek, amely valós idejű jeleket küld a szemnyomásról, írja a hvg.hu.
Az idegi impulzusokat rögzítő szenzorok a mesterséges végtagok szabályozásához, a betegek életminőségének javításához járulhatnak hozzá.
Egy francia startup orvosi alkalmazásokhoz gyárt 1 milliméter vastagságú, újratölthető akkumulátorokat, írja a GyártásTrend.
Amerikai kutatók olyan miniatűr kapszulát készítettek, amivel közvetlenül a kialakult tumorhoz lehet juttatni a gyógyszert, közölte a hvg.hu.
Domán István ortopédus, a TritonLife kiválósági központjának vezetője a Portfolionak beszélt az egyedülálló robotmegoldásról.
MI-re épülő eljárást dolgoztak ki, amely hozzájárulhat a daganatos betegségek korai diagnosztikájához és a célzott kezelés továbbfejlesztéséhez.
A Johns Hopkins Egyetem mérnökei az Advanced Intelligent Systems folyóiratban megjelent cikkükben tudósítottak új, kísérleti sebészeti eszközükről.
A HáziPatika szerint egy kaliforniai vállalkozás két éven belül az emberi agyba küld apró robotokat, hogy azok szétlőjék a cisztákat, gliómákat.