Ausztrália egy állama legalizálta az asszisztált öngyilkosságot; az eddigi legkonzervatívabb törvény megszavazása után egy Hollandiában élő ausztrál orvos bejelentette: jövőre mindenki számára elérhetővé teszi 3D nyomtatóval előállítható és koporsóként is funkcionáló öngyilkosság-gépét.
Most, hogy négy USA-állam is hasonló szabályozást fogadott el, a JAMA Oncology tanulmánya bemutatja, hogyan működik a méltóságteljes halált lehetővé törvény az azt legrégebb óta alkalmazó államban, Oregonban. A Death with Dignity Act révén az orvosok terminális állapotú betegeiknek kérésükre letális szert írhatnak fel.
Nagy többséggel elfogadta a halálba segítő elaltatás engedélyezéséről szóló törvénytervezetet a francia nemzetgyűlés, amit a kormányzó szocialisták és a jobboldali ellenzék együtt terjesztett be.
Lényegében laikusként foglalkoznak a haldoklókkal az egészségügyi intézményekben az ápolók. Nincsenek komoly eltérések a nővérek és az egészségügyi végzettséggel nem rendelkezők halállal, haldoklással kapcsolatos attitűdjeiben.
Vita bontakozott ki az eutanázia, a kegyes halál szabályozása körül Németországban egy bírósági ítélet nyomán, amely kimondta, hogy orvosok rendkívüli esetekben hozzájárulhatnak betegek öngyilkosságához.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?