A jelenlegi prognosztikai módszereknél pontosabbnak bizonyult a betegek korábbi mammográfiás felvételeit is feldolgozó mesterséges intelligencia (AI) algoritmus.
A Johns Hopkins Medicine kutatói a sejtmentes DNS (cfDNS) és fehérje biomarkerek használatában rejlő lehetőségeket határozták meg petefészekrák korai diagnosztizálásában.
Egy gépi tanulásos módszerrel dolgozó algoritmus képes több lépésben osztályozni, és az ujjak mozgásából megállapítani a Parkinson-kór pontos stádiumát – írják kutatók az IEEE Xplore folyóiratban.
Dr. Peták István orvos-kutató a 29. Digital-Media Hungary konferencián tartott előadást arról, milyen jövőt hozhat el az MI a rákkutatásban, írja a DigitalHungary.
Az Egyesült Arab Emírségekben működő University of Sharjah kutatói a Scientific Reports hasábjain közölték felfedezésüket, miszerint a sárga akác vagy szirisz (Albizia lebbeck) leveleinek kivonata képes lehet megakadályozni az emlőrák metasztázisát.
A NEJM AI folyóiratban jelent meg a Ludwig Maximilian University of Munich kutatóinak cikke, amelyben egy olyan eszközt ismertetnek, amely vezetés közben képes megjósolni a hipoglikémiás epizódok kialakulását, és erre figyelmezteti a sofőrt.