A venomika további fejlődésével speciális, csak a tüneteket okozó méregkomponensek ellen kifejlesztett, olcsó ellenszerek állnak majd rendelkezésre, írja a Qubit.
Sok egyéb biológiai rejtély mellett azt sem tudjuk, hogy miért éri meg nagy költségei ellenére az állandó magas testhőmérséklet fenntartása. Egy új elmélet a patogén gombák elleni védekezésben látja a megoldást. De kiderülhet: előnyünk nem tart már sokáig.
A denevérek, madarak, dobozteknősök, emberek és számos egyéb állat legalább egy dolgon osztozik. Mindegyikük alszik. Az emberek valójában életük durván egyharmadát alvásban töltik, ám a kutatók még mindig nem tudják, miért. A Science tudományos folyóirat szerint az alvás a tudomány 125 legnagyobb megoldatlan rejtélye közé tartozik. Az elméletek az agy „karbantartásától” – beleértve a memóriát – az ébren töltött órák alatt elszenvedett oxidatív stressz okozta károk javításán át, az élettartam hosszabbításáig terjednek. Ezeknek az elméleteknek egyike sincs azonban kellően megalapozva.
A világ egyik legkülönösebb gerincese, a szőrös, tojásrakó, főként vízi életmódot folytató kacsacsőrű emlős (Ornithorhynchus anatinus) most elkészített géntérképe - akárcsak külseje - részben a madarakkal, részben a hüllőkkel, részben az emlősökkel mutat rokonságot.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?