Bár hivatalosan még nem vonták össze a debreceni egyetemi centrumot a Kenézy kórházzal, a szakminiszter aláírhatja a másfél milliárdos támogatási szerződést, mely az integrációt szolgálja.
Kritikus helyzetben van a Pécsi Tudományegyetem, amelynek Klinikai Központja évente 2 milliárd forintot meghaladó veszteséget termel, lassan fenntarthatatlanná téve Magyarország egyik legnagyobb egyetemét. A pénzügyi nehézségek immár az egészségügyi ellátáson is érezhetőek – írja a hvg.hu.
Takarékosabb működtetéssel és újabb adókkal, és kiegészítő biztosítással orvosolná a Semmelweis-terv az egészségügy krónikus pénzhiányát. A program azonban szakértők szerint mégis „lóg a levegőben” - írja a Népszabadság.
Tovább folytatódik a huzakodás a fővárosi egészségügyi intézmények sorsáról a kormánypárti széksorokban. Jól jelzi ezt, hogy eltűnt a Fővárosi Közgyűlés következő ülésének tervezett napirendjei közül az a Szentes Tamás főpolgármester-helyettes nevével jelzett javaslat, amely a fővárosi kórházak integrációját szolgálná.
Az Origo úgy tudja, hogy az átalakítások után kilenc vagy tíz kiemelt, sürgősségi eseteket is ellátó központi kórházból és több kisebb, gyógyító feladatot nem feltétlenül végző egészségközpontból állna az egészségügyi rendszer.
Az érintett intézmények vezetői kedden tájékoztatón ismertették a január elsejei pécsi kórházintegráció részleteit: jövő évtől megszűnik a Baranya megyei kórház, az intézmény több mint 600 dolgozóját munkaügyi jogutódlással a Pécsi Tudományegyetem (PTE) veszi át.
Jóváhagyta a megyei közgyűlés pénteken rendkívüli ülésen a Baranya megyei kórház és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) klinikai központjának január elsejével tervezett összevonását, miután a feleknek az utolsó pillanatban mégis sikerült megállapodniuk a részletekről – tájékoztatta Hargitai János (Fidesz-KDNP), a megyei közgyűlés elnöke az MTI-t.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?