Nem fél a haláltól, és bár folyamatosan romlik az állapota, még mindig nem készül a végső búcsúra az alkotmányjogász, akivel a Népszava "beszélgetett".
A hvg.hu szerint a Texasi Egyetem kutatói olyan algoritmust fejlesztettek ki, ami képes az ember agyi tevékenysége alapján megmondani, hogy mire gondol az illető.
Csak akkor válhatna valóra a psziché, illetve a személyiség digitális halhatatlansága és az embert alapjaiban feljavító mesterséges intelligencia létrehozása – számos informatikus, köztük Ray Kurzweil vágya –, ha feltörnénk a neurális kódot, a tudomány legkeményebb dióját.
Sikeresen leküzdötte a különböző akadályokkal telített pályát az a távirányítású helikopter, amely az emberi gondolatok erejével emelkedett a magasba és hajtotta végre a feladatot – írja az MTI.
Amikor körbenézünk a környezetünkre, vagy egy film előtt ülünk, az agyunk aktivitása dinamikusan változik, más-más területek aktiválódnak, amit funkcionális rezonancia-vizsgálattal (fMRI) kimutatni és mérni lehet.
Elképesztő módszerekre ragadtatták magukat a marketingesek, hogy növeljék az értékesítés hatékonyságát. A szó szoros értelmében belenéznek az agyunkba – az igencsak vad ötletről nemrég a New Scientist és a BBC is beszámolt.
Nemrégiben arról az elképesztő eredményről számoltak be, hogy képesek voltak egy videoklip tartalmának hozzávetőleges megismerésére oly módon, hogy a klipet néző személy agyának aktivitását vizsgálták és dekódolták. Az idegi dekódolásnak nevezett technika az emlékek, a jövőbeli tervek leolvasására sőt, akár egészségügyi problémák diagnosztizálására is használható lesz.
Több kutató és több üzletág is hiszi, hogy egy agyleképező technika, a funkcionális mágneses rezonancia képalkotás (fMRI) képes felfedni rejtett gondolatainkat, a hazugságokat, az igazságokat, vagy mély vágyainkat.
Nyolcvanszázalékos biztonsággal állapítható meg egy infravörös fénnyel pásztázó készülékkel, hogy gondolataiban melyik italt részesíti előnyben a kísérleti alany - állítják kanadai kutatók.
A múlt század 70-es, 80-as éveiben íródott tudományos-fantasztikus történetek nagyjából az ezredfordulóra tették a gondolatvezérlésű eszközök megjelenését. Némi késéssel ugyan, de a módszer valóban kezd elterjedni: a közelmúltban két biztató gyakorlati eredményről is hírt adott a tudományos világsajtó.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?