Napirend előtt, és az interpellációk között is szó esett az egészségügyről a Parlamentben hétfőn, elhangzott, hogy évi 650 milliárd forinttal nőtt az ágazatra fordított összeg.
A költségvetési tervet mindig kitüntetett figyelem kíséri, hiszen a számok messze túlmutatva önmagukon azt is jelzik, vajon a kormány fontossági sorrendjében milyen helyet foglal el az ágazat.
A magasvérnyomás-betegségre hangsúlyt helyező népegészségügyi programot és a Hipertónia Regiszterben nyilvántartott betegek TAJ alapú utánkövetését szorgalmazza a Magyar Hypertonia Társaság – derült ki a társaság szerdai sajtótájékoztatóján.
A jövő évi költségvetési tervben egyelőre szó sincs további ágazati béremelésekről – az talán a céltartalékban kaphatott helyet –, az egészségpénztári kassza pedig egyelőre úgy néz ki, mintha lekopizták volna az ideit.
Miközben az egészségügyi ellátórendszer alapjaiban változik, a felületes szemlélő számára úgy tűnhet, hogy a gyógyszeripar szereplői számára nem tartogat újdonságot az idei esztendő. A háttérben zajló folyamatok azonban mást sejtetnek.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?