Nyelvészeti tekintetben sok vitát váltott ki a tiszafa magyar nevének eredete. Már egy 1250-ben kelt oklevél említi „Tyzafa” néven, később „Thysafa”, majd „tiza fa” megjelölést is olvashatunk. Erdélyben tiszafenyő és ternyőfa megnevezése is ismert volt, innen kerülhetett Diószegi Sámuel és Fazekas Mihály Magyar Fűvész Könyvébe (1807) a ternyő tiszafa név. (A ternyő kifejezés a székelyeknél száraz vagy törpe növést jelöl.)
A 44 éves nőbeteget fejfájásos panaszok miatt gondozzuk. Kórelőzményében gyermekkori kinetosis szerepel. Refluxbetegség miatt több alkalommal kapott protonpumpagátlót. Egyéb betegsége ezeken túlmenően nem volt.
Az orvvadász szóban az orv- tő ugyanabból az ótörök szóból ered, mint az orgazda szóban az or-, és ennek a tőnek a jelentése ’lopás, tolvaj’ volt – írja a Nyelv és Tudomány.
2000 óta munkaszüneti nap november elseje, a kelta eredetű ünnep, amely a vaskorban a mai Magyarország területét is benépesítő törzsek hitvilága szerint az újév köszöntésére, valamint a jó halottak megvendégelésére és a gonoszak elijesztésére szolgált.
A honfoglaló magyarság szellemi műveltségéről meglehetősen hiányosak az ismereteink. A kutatás előtt két lehetőség áll, egyfelől megpróbálja a gyér adatokból felépíteni a hajdani hitvilág néhány részletét, másfelől a régészeti tárgyi anyagot igyekszik értelmezni.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?