"Okos biztonsági övet" fejlesztenek spanyol mérnökök. A készülék figyeli a szívritmust, és vészjelet bocsát ki, ha az elalvás veszélye fenyegeti a kormány mögött ülőt.
Nemcsak az egészségügyi kiadásokon nyesne, hanem az azokat fedező bevételeket is növelné a kormány – írja a Népszabadság a birtokába került elemzésre hivatkozva.
Sielők, snowboardozók, figyelem! A British Medical Journal február 10-i száma szerkesztőségi cikkben részletezte a védősisak viselésének hasznát. A síbalesetek 9-19 százalékában történik fejsérülés, és a traumatikus agysérülés a téli sportot űzők leggyakoribb haláloka. Tanulmányok szerint a védősisak minden életkori csoportban szignifikánsan csökkenti az agysérülések számát, súlyosságát.
Az ombudsman felkérte az büntetés végrehajtás országos parancsnokát, hogy a szervezet teljes állománya számára továbbképzéseken "tudatosítsák a bilincselés szükségességének és arányosságának követelményét".
Virágzó, ígéretes vállalkozásnak indult 1992-ben a betegszállítás, amely eredetileg a több ezer, hetente többször programozott kezelésre kényszerülő dializált vesebetegek érdekében jött létre, mentesítve a plusz teher alól az Országos Mentőszolgálatot.
Az egészségügyiek megegyeztek a kormánnyal, így az intézményeknek sikerül elkerülni a csődhelyzetet. Ám az elkövetkező hónapok olyanok lesznek, mint gyermekkorunk legveszélyesebb vidámparki játéka, a ciklon. A hullámvasútnál is veszélyesebb mélységek és zuhanások jönnek – de a biztonsági öv legalább szoros. Ám hogy a ciklonon, vagyis a hónapról hónapra változó finanszírozási körülmények között hogyan lehet gyógyítani, az rejtély. Ami biztosra vehető: jövőre az ideinél kevesebb beteget láthatnak el, viszont az egy esetre jutó összeg kismértékben emelkedhet.
A „biztonsági övnek” nevezett, Ausztriában bevezetett gyógyszerbiztonsági szoftver célja a gyógyszerek mellékhatásainak felismerése, a receptek megduplázódásának megelőzése, a költségviselők kiadásainak csökkentése.
A közúti balesetek áldozatai között aránytalanul sok a szegény, a halálesetek száma megkétszereződött az elmúlt két évtizedben – állapította meg az Egészségügyi Világszervezet (WHO) első globális közúti biztonsági értékelése, melyet hétfőn hoztak nyilvánosságra.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?