Az Arizona State University kutatóinak cikkében a fehérjeütemezéssel járó időszakos böjt és a szívbarát kalóriakorlátozás hatását hasonlították össze a bélmikrobiom átalakulására és a metabolikus profiljára.
A mikrobiom felépítését vagy a szervezet szöveteivel való interakcióját módosító szerek a gyógyászat lehetőségeinek kiterjesztését ígérik, írja az OTSZ Online.
A felnőtt bélflóra mikróbái és az antibiotikumok közötti interferencia sem rövid (7 nap), sem pedig hosszú távon (8 hét) nem gyakorol klinikailag releváns hatásokat a vizsgálatban mért metabolikus paraméterekre.
Csaknem minden tizedik újszülött a 37. terhességi hét előtt jön világra, ami az orvostudomány jelenlegi fejlettségi szintjén is jelentős morbiditási és mortalitási kockázattal társul.
Az intesztinális mikrobióta összetétele befolyásolja a bélrendszer krónikus betegségei iránti fogékonyságot, de olyan betegségek kialakulására is hatással lehet, mint a diabétesz.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?