Elvándorlás, romló egészségügy, gyengülő oktatás. Címszavakban így foglalta össze a HírTV a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács első jelentését, amelyet nemrég terjesztettek a parlament elé.
Az egészségügyi ellátás fenntartható finanszírozása két forrásból történhet: a járulékból és a fogyasztáshoz kapcsolt adókból – mondta Szócska Miklós, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyért felelős államtitkára a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács ülésén csütörtökön a Parlamentben.
Megalakult a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács (NFFT), amelynek célja, hogy a politikai döntésekben megjelenjen a fenntarthatóság elve, illetve a döntéshozók figyelembe vegyék a jövő generációk érdekeit.
Várhatóan mintegy 10-15 milliárd forint költségvetési többletet igényel a Székely Tamás nevével jelzett, Biztonság és partnerség elnevezésű program megvalósítása, amelynek végső változatát szeptember 12-én terjesztik a kormány elé. Legalábbis ezt állította az egészségügyi miniszter újságírók előtt, nem sokkal azt követően, hogy véget ért az egészségügy előtt álló feladatokat tartalmazó program társadalmi vitáját összegző konszenzuskonferencia, amelyen a miniszter szerint nem derült ki kevesebb, minthogy a szakma és a szaktárca vezetése egyetért az ágazati teendőkben, az azonban majd csak később látható, mit is szól mindehhez a politika.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?