Szerdán, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) új elnökségének első ülése előtt, telefonon értük el Álmos Pétert, a hivatásrend múlt hét végén megválasztott elnökét, hogy részletesen kifaggassuk a terveiről.
Nem etikai állásfoglalásokra, hanem törvényalkotási lépésre lenne szükség. Jelenlegi jogszemléletünk alapvetően nem engedi meg az emberi életek közötti választást, írja Filó Mihály.
Lénárd Rita, a Magyar Orvosi Kamara alelnöke a „láthatatlan áldozatokról”, a kármentésről, és az ezzel kapcsolatos társadalmi párbeszéd fontosságáról is beszélt a MedicalOnline-nak.
Társadalmi vitára van szükség, és annak eredményeként törvényben kell szabályozni azokat a kérdéseket, amelyek egyértelművé teszik, mit tehet egy orvos akkor, ha nincs elegendő erőforrás, és választani kell, melyik beteg maradhat életben.
Populációs szinten csak a harmadik generációs oltások fognak védettséget biztosítani a koronavírus ellen, addig csak a járvány megfelelő kezelése jelenthet megoldást, hogy megvédjük az ellátórendszert a túlterhelődéstől.
A koronavírus-járvány második hulláma óriási terhelést ró a sürgősségi betegellátókra. Szükség lesz az intézményekben azokra a triázs-teamekre, amelyek abban a helyzetben hoznak döntést, amikor több a koronavírusos beteg, mint az ellátásukhoz szükséges kapacitás...
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?