A világ vezető egyetemei mellett hazai kutatásokat és fejlesztéseket is találtunk szép számmal az MI, digitalizáció, bioinformatika területéről, amelyek a demencia egyik leggyakoribb típusának korai kiszűrését és terápiás lehetőségeit célozzák.
Az Alzheimer-kór diagnosztikában áttörést hozó szűrővizsgálat specifikus labordiagnosztikai vizsgálatból és egy számítógépen végezhető memória vizsgáló teszt-sorozatból áll, amely önmagában is alkalmas a korai demencia szűrésre.
Spanyolország után a régióban először Magyarországon mutatkozott be a GE Healthcare 16 országot bejáró kamionja, amelynek fedélzetén a legújabb képalkotó technológiákkal ismerkedhettek meg az orvosok. A roadshow középpontjában a női egészség áll, de a GE oktató csapata bemutatta azt a magyar mérnökök által fejlesztett algoritmust is, amely a mesterséges intelligenciával a különböző tüdőelváltozásokat képes felismerni.
A 2019 decemberében kitört járvány első heteitől szembeszökővé vált, hogy elsősorban az idős betegeket érinti fatálisan és gyakoribb elhalálozásuk súlyos tüdőgyulladás következménye.
Magyar radiológusok és MI szakemberek is dolgoznak abban a csapatban, amely elnyerte a brit nemzeti egészségügyi szolgálat Mesterséges Intelligencia az Egészségügyi Gondozásban díját.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint az emberiség élethossznövekedése miatt 2030-ra akár 40 millió új egészségügyi munkahelyre is szükség lehet, addigra azonban 9,9 millió orvos, ápoló és szülésznő fog hiányozni a szakmából.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?