Egy ekkora rendszer esetében optimalizálásra, hangolásra folyamatosan szükség van, de az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) bevezetése a kezdeti nehézségek ellenére jól sikerült – mondta a MedicalOnline-nak Szabó Bálint, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) EESZT kialakításáért és fenntartásáért felelős főosztályvezetője, aki a felhőalapú struktúra bővítési lehetőségeiről is beszélt.
A döntéshozatalt megalapozó Pulzus meghatározza majd az ágazat fejlődésének ütemét – remélik a milliárdos ágazati adatgyűjtő és -hasznosító informatikai projekt gazdái.
Július 31-ig tart az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal újravalidálási projektje, amelynek keretében az orvosok, és a szakdolgozók prémiumpontokért frissíthetik a nyilvántartásban szereplő adataikat.
Jelentős késést mutatnak az uniós támogatással megvalósuló informatikai projektek, ezt azonban „realizálták és igyekeznek gyorsítani”. Az egészségügyért felelős államtitkárnál hetente vannak beszámolók a programok előrehaladásról.
Egy évi adatbegyűjtés, tisztítás, egyeztetés és elemzés után a rajtpisztoly dördülésére vár a központi kórházi gyógyszerbeszerzés. A hatóanyaglista összeállt, ahogy az is, milyen készítményeket milyen eljárás keretében szeretnének az egészségügyi intézmények számára biztosítani.
A kormány 12 milliárd forint összeget fordít az egészségügyi ágazat informatikai fejlesztéseire. Az ellátórendszer szereplőin kívül az informatikai cégek is régóta várnak ilyen jelentős összegű beruházásokra.
Ha az adatokkal másként bánunk, annak következményei lesznek a betegellátásban is – jelentette ki Szócska Miklós államtitkár a Medical Tribune csütörtöki, "Költséghatékonyság a gyógyszer- és egészségiparban 2." című konferenciáján.
Az otthoni szakápolási szolgálatok nemcsak a betegek számára hozhatnak könnyebbséget, hanem energiát és munkaidőt szabadíthatnak fel a háziorvosnak is.
A következő két évben mintegy 10 milliárd forintos uniós forrás révén jelentős fejlesztések várhatóak az elektronikus egészségügyben - nyilatkozta az egészségügyi államtitkár az MTI-nek.
Rugalmas és hatékony szervezetet, a feladat végrehajtására összpontosító munkakultúra meghonosodását szeretné elérni dr. Török Krisztina, a GYEMSZI főigazgatója.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?