Alapvetően üdvözlik az alapellátásban működő szervezetek, hogy a kormány döntése értelmében novembertől 6,14 milliárd forinttal megemelik a finanszírozásukat. Mindez problémáikat azonban nem oldja meg, állítják az érintettek.
A település büszkesége vagy szégyene a háziorvosi rendelő? Mindkettőre számos példát találni, az elmúlt évtizedben sok rendelő megütötte már a nyugat-európai mércét, más várók inkább a Balkánt idézik.
Januártól 35 százalékkal, 1700 forintról 2300 forintra emeli tagdíját a Magyar Orvosi Kamara (MOK) - írta az Index pénteken.A szakmai szervezetek tiltakoznak, az országos küldöttközgyűlésnek nincs döntési jogköre, a Területi Szervezetek Tanácsa döntött!
A Kasszaorvosi Szervezet és a Magyar Rezidens Szövetség elsimeréssel szólt az alapellátási praxisok finanszírozásának emeléséről. A FAKOOSZ továbbra is elégedetlen.
Nagy eltérések tapasztalhatók abban, hogy az egyes önkormányzatok a feladatellátási szerződésekben mit várnak el a háziorvosaiktól, s mit nyújtanak cserébe.
A Magyar Orvosi Kamara Fogorvosi Tagozata is csatlakozott az alapellátásban dolgozók érdekeit képviselő szervezetek béremelést követelő "sztrájkfelhívásához" – közli az Alapellátó Orvosok Országos Szövetsége (FAKOOSZ) honlapja.
Sztrájkbizottság létrehozásáról döntött szombaton az alapellátó orvosok szövetsége (FAKOOSZ). Az országos gyűlés által elfogadott nyilatkozatukhoz várják, hogy testületi döntésüket követően aláírással is csatlakozzon a Kasszaorvosi Szövetség, a Házi Gyermekorvosok Egyesülete valamint a Magyar Orvosok Szövetsége.
Egyenesebb és tisztességesebb lenne, ha azt mondanák, hogy nem tudnak pénzt adni a háziorvosoknak, mint a közvéleményben azt a hitet kelteni, hogy lám, megint plusz pénzhez jutnak a praxisok.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?