Éves szinten mintegy 90 milliárd forintnyi bevételt termel Magyarországon az az egészségügyi ágazat, amelynek létéről gyakorlatilag csak a szakemberek és az a körülbelül 20 000 beteg tud, akik betegségüknek köszönhetően kapcsolatba kerülnek a klinikai kutatásokkal.
Március 4-én rendezik Budapesten a „Klinikai Kutatások Konferencia 2015”-öt, melynek alcíme: Az egészségügyi ellátás, mint Magyarország legnagyobb kutatási intézménye.
2014 és 2020 között komoly összegeket nyerhetnek el az Innovative Medicines Initiative (IMI2) jóvoltából akár a kis- és középvállalatok is innovatív kutatásra.
Annak érdekében, hogy az összes érintetthez eljuthasson az IMI2 alapok által kínált pályázati lehetőségek híre szeptember 25-én információs napot rendeznek – írja a VG.hu.
Az Európai Unió Tanácsának soros magyar elnöksége, az Európai Bizottság és a HIMSS Europe május 10–12-én Budapesten rendezi meg a szakemberek legfontosabb európai szintű e-egészségügyi találkozóját az eHealth Week 2011 konferenciát és kiállítást.
Lezárult az innovatív gyógyszerek kutatására irányuló technológiai platform első szakaszának munkája, a kutatás-szervezést az Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) 36,4 millió forinttal támogatta.
Paradigmaváltás zajlik a gyógyszerfejlesztésben, állapították meg a szakemberek az Innovatív Gyógyszerek Kutatására Irányuló Nemzeti Technológiai Platform munkaértekezletén. A változásokat az indokolja, hogy az originális szerek kutatásának és fejlesztésének (K+F) költsége az elmúlt húsz év alatt a 13-szorosára emelkedett, az előállítás időtartama 8 évről 12-20 évre nőtt, s alacsony maradt az adott terápiás területen legjobban ajánlott gyógyszercsoport sikerrátája is. Húsz év óta abban sincs változás, hogy évente csupán 35 új eredeti gyógyszer kerül a piacra.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?