Az új gyógyszerügyi hatóságról, az ipari portfóliócserékről, a közbeszerzésbe vont hatóanyagokról és eszközökről is beszámoltak a szakemberek a kiadónk „Mi vár ránk? – Gyógyszeripar 2015” című konferenciáján.
Az Európai Gyógyszergyártók és Egyesületek Szövetsége (EFPIA) a gyógyszeripar és az egészségügyi szakemberek és egészségügyi szolgáltatók/szervezetek anyagi kapcsolatának átláthatóvá tételére új önszabályozó irányelvet vezet be Magyarországon is. A transzparencia kódex előírása nem csak az orvosok és a gyógyszergyártók kapcsolatára vonatkozik, a szakdolgozók is érintettek.
A generikus termékeket gyártó és forgalmazó piac sajátosságairól és a cégek lehetőségeiről Brázay Andrét, a Generikus Gyógyszergyártók és Forgalmazók Magyarországi Érdekvédelmi Egyesülete elnökét kérdeztük.
Hol húzódik a hiteles tájékoztatás határa, hol van az a pont, ahol a gyógyszercég már érinti ezt a vonalat, illetve át is lépi azt? Mostantól a négy nagy gyógyszergyári szervezet közös etikai kódexe hivatott őrködni a gyógyszerekkel kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció korrektsége felett.
Új, egységes etikai kódex alapján működik a jövőben a magyarországi gyógyszeripar. A dokumentum díszpéldányát Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár kapta.
Az elmúlt egy év intézkedései nyomán mélyrepülésbe kezdtek a hazai gyógyszergyártók jobbára generikus készítményeinek árai. Kérdés, vajon a tervbe vett további szigorítások során enged-e a magyar gyártókkal szembeni kérlelhetetlenségéből a kormány, vagy sem.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?