hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 8
#1
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2024-02-13

Sándor Judit nemzetközi hírű bioetikussal, a CEU tanárával a Tudás.hu arról beszélgetett, mekkora ma egy ember önrendelkezése a saját élete felett.

#2
Medical Online >> Rovatok >> kitekintő
2021-11-16

Meghalt Bitó László kutatóorvos, a 2002-ben az év gyógyszerének választott Xalatan kifejlesztője, magyar író. A hírt felesége közölte.

#3
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2012-11-02

Ma az emberiség civilizáltnak nevezett része mélyponton van a halállal kapcsolatos ügyekben. Egyáltalán nem akar, nem mer foglalkozni ilyesmivel – Halottak napjának környékén visz inkább szép nagy koszorúkat a temetőbe.

#4
Medical Online >> Rovatok >> vélemény
2009-01-22
Tudjuk, mi az élet? Tudjuk, mi a halál? Tudjuk, hol a határ élet és halál között? És egyáltalán: miről beszélünk? Létállapotról? Tudatállapotról? Tudjuk, mikortól visszafordíthatatlan?
#5
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2009-01-19
A múlt héten hozták nyilvánosságra az Egyesült Államok elnökének bioetikai tanácsadó testülete által készített jelentést, melyben a szakértők az ember agyhalálát a világgal való kapcsolat megszűnésével jellemzik. A javaslat a szervátültetésekhez szükséges donorszervek számának növekedését eredményezheti az Egyesült Államokban.
#6
Medical Online >> Rovatok >> vélemény
2009-01-09
Az élet méltó befejezése címmel ötrészes - ötvenperces epizódokból álló - sorozatot kezdett sugározni a héten a Duna Televízió.
#7
Medical Tribune III. évf.7. szám
Medical Online
2005-04-01
Bitó László professzort szemfiziológusként ismerte meg a világ. Az ő nevéhez fűződik a glaukómás vakság megelőzésére használt Xalatan nevű gyógyszer. Az utóbbi években azonban a professzor az irodalomban is helyet követelt magának. Legújabb könyvét, a Boldogabb élet – jó halál: Eutelia – eutanázia című esszékötetét április 22-én, a Könyvfesztiválon mutatják be.  Könyvének különös aktualitást ad az Amerikában hosszú ideig agykárosodással élt és nemrég elhunyt Terri Schiavo és családja küzdelme. Ön eutanázia helyett az eutelia jogáért száll síkra a hasonló helyzetek ellen.– Az eutelia a jó, félelemmentes véget, életünk felemelő, utolsó szakaszát jelenti. Terri esetében erről semmiképpen sem beszélhetünk. A vele történtek nem segítették halálfélelmünk feloldását, inkább megosztották Amerikát és a közvéleményt világszerte.
#8
Medical Tribune II. évf.18. szám
Medical Online
2004-09-01
Augusztus 20-a, államalapító Szent István király ünnepe alkalmából a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje a csillaggal (polgári tagozat) kitüntetést kapott dr. Bitó László orvos, a New York-i Columbia Egyetem nyugalmazott kutatóprofesszora. A Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje (polgári tagozat) kitüntetésben részesült dr. Göncz Árpádné, a Kézenfogva Alapítvány Kuratóriumának elnöke. A Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjét (polgári tagozat) vette át dr. Andics László, a Magyar Vöröskereszt elnöke, az Országos Mentőszolgálat Budapesti Mentőszervezetének vezető főorvosa; dr. Borsos Antal, az orvostudomány doktora, a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Általános Orvostudományi Kar Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója, egyetemi tanár; dr. Gelencsér József, a Vas Megye és Szombathely Megyei Jogú Város Markusovszky Kórháza Egyetemi Oktatókórházának nyugalmazott főigazgató főorvosa; dr. Horváth Attila, a Semmelweis Egyetem Bőr- és Nemikórtani Intézetének igazgatója, egyetemi tanár, az orvostudomány kandidátusa; dr. Jellinek Harry, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar, II. számú Pathológiai Intézet nyugalmazott tanszékvezető egyetemi tanára, professor emeritus; dr. Lukács Géza, a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Általános Orvostudományi Kar tanszékvezető egyetemi tanára, az I. sz. Sebészeti Klinika igazgatója, az orvostudomány doktora; dr. Morzsányi Éva, a Magyar Vöröskereszt főtitkára.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?