Egri kórház: lezárult a vizsgálat (frissítve)
Kosztura László, a HospInvest Zrt. régióvezetője közleményében felidézte, hogy november elsején - a tiszti főorvos korábbi nyilatkozata szerint - még 15 osztály nem kapta volna meg az engedélyt; a társaság sikerként könyveli el, hogy másfél hónapnyi munka után ez ötre olvadt. Az ellátás továbbra is teljes kapacitással működik, az átvétel előtti és az azóta eltelt időszak színvonalának megfelelően - tette hozzá.
A hiányosságok nagy részét a HospInvest napok-hetek alatt pótolja, a kardiológiai osztályon észlelt nagyobb hiányosságokat pedig március végéig kell felszámolni – közölte Kosztura László. Hozzátette: Egerben korábban sem működött szakmai értelemben teljes kardiológiai osztály, hiszen nem végeztek például szívkatéteres eljárásokat.
Az ÁNTSZ döntésének értelmében a kardiológiai osztály működése ideiglenesen szünetel. Ez a döntés a fekvőbeteg-ellátást érinti, a járóbetegek ellátását nem. A HospInvest a kardiológiai fekvőbetegeket jelenleg a belgyógyászati centrumban látja el - tartalmazza a közlemény.
A HospInvest novemberben vette át a Markhot Ferenc Kórház működtetését. A szocialista vezetésű Heves Megyei Önkormányzat márciusban hagyta jóvá azt a szerződést, amely alapján a következő húsz évben a HospInvest Zrt. működtetheti a kórházat. A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megyét, hogy a cégre szabták a pályázatot. Civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek is folyamatosan tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen.
A közleményt követően Szabó Pál, az Egri Kórházvédők Egyesületének elnöke sajtótájékoztatón elmondta, hogy a Markoth Ferenc kórházban a súlypontisághoz nélkülözhetetlen osztályok közül négy-öt egyáltalán nem, vagy nem a súlypontisághoz meghatározott ágyszámmal működik. Szerinte a HospInvest Zrt.-vel kötött szerződés felbontásának két indoka is lenne. Egyrészt a drasztikus színvonalesés - amit a novemberi adatok szerint egyharmadával visszaesett betegforgalom bizonyít -, másrészt a súlypontiság megszűnése.
"Heves megye a HospInvest Zrt. által, a megyei közgyűlés segítségével kikerült az általános magyarországi betegellátás rendszeréből. A Markoth Ferenc Kórház egy külföldi pénzügyi csoport érdekeltségébe tartozó társaság kezébe került" - mondta Szabó Pál.
Forrás: MTI