A sertések lesznek a szívbetegek megmentői?
Egy hónappal a kísérleti sertés szívátültetés után az orvosok nem látják a kilökődés vagy fertőzés jeleit annál a férfinál, akinél a világon a második emberként alkalmazták ezt az eljárást, írja az Economx.
Lawrence Faucette fizikoterápiát végez egy hónappal azután, hogy egy génmódosított sertés szívét ültették át a szervezetébe egy kísérleti eljárás során. Az orvosok azt mondják, hogy a szív magától működik, és nem mutatja a kilökődés jeleit – írja az Economx.
Muhammad Mohiuddin, az UMMC szív-xenotranszplantációs programjának igazgatója azt mondta, már gyógyszert sem kell adni a betegnek, a szíve magától működik. Mohiuddin szerint most az a lényeg, hogy a Faucette-nek legyen ereje a rutinfunkciók elvégzéséhez. Mint mondta, keményen dolgoznak a fizikoterápiás csapattal, hogy segítsenek neki visszanyerni az erejét.
A felhasznált sertésszív 10 génjét módosították, három gént inaktiváltak, amely hozzájárulhatott volna a kilökődéshez. Egy további sertésgént módosítottak a szerv növekedésének szabályozására, míg hat humán gént adtak a sertés genomjába.
Jelenleg nincsenek olyan klinikai vizsgálatok, amelyek sertésszerveket használnának élő emberi lények transzplantációjára.