Négymilliárdos fejlesztés a 77 Elektronika Kft. budapesti telephelyén
Újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett a 100 százalékban hazai tulajdonban lévő, orvosdiagnosztikai berendezéseket fejlesztő és gyártó 77 Elektronika Kft. A napokban indult 4 milliárd forintos, teljes mértékben saját forrásból finanszírozott beruházás keretében a világvállalat egy helyre költözteti teljes budapesti gyártókapacitását, és ezzel párhuzamosan jelentős technológiai korszerűsítést is végrehajt. Az új egység a jelenlegi Fehérvári úti telephelyen jön létre, mintegy 8 000 m²-es alapterületen – ez a korábbi gyártóbázis több mint két és félszerese.
A világ közel 100 országába exportáló 77 Elektronika Kft. legutóbb 2017-ben fogott hasonló léptékű fejlesztésbe, akkor egy önálló Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Központ épült 1400 m2-en, többek között 3D-s tervező szoftverekkel, modern elektronikai műszerparkkal és miniatűr alkatrész tervezéshez szükséges mikroszkópokkal felszerelve. A most induló, 4 milliárd forintos beruházás azonban teljesen új időszámítást jelent a cég számára, amelyre szükség is lesz a nagyívű innovációs célok megvalósításához.
A Dcont® vércukormérő termékcsaládunk volt a világon az első, amely laboratóriumi pontosságú vércukormérést tett lehetővé az otthoni önellenőrzés során, így azon dolgozunk, hogy ezt is túlszárnyaljuk és ±7,5-8%-ra javítsuk a mérési pontosságot. Emellett stratégiai fókuszban van az UriSed® vizelet-üledékvizsgáló rendszer új méréstechnológiákkal való kiegészítése, valamint egy gyors, innovatív diagnosztikai teszt kifejlesztése is – sorolja Zettwitz Sándor, a 77 Elektronika Kft. ügyvezető-tulajdonosa.
Az új létesítményben a cég teljes budapesti gyártóportfóliója egy helyre kerül, köztük a legújabb, kisebb kapacitású, automatizált vizeletvizsgáló berendezés gyártása is. A gyártócsarnok korszerű, egy légterű kialakítása lehetővé teszi a rugalmas termelést, valamint az innovatív technológiák gyors bevezetését és skálázását is. A fejlesztés szervesen illeszkedik a vállalat hosszú távú stratégiájába, amelynek középpontjában a technológiai és termékinnovációk gyors és hatékony ipari megvalósítása áll.
A beruházás nemcsak a belső működést optimalizálja, hanem a cég külső megítélésére is pozitívan hat: a megújult, modern környezet a partnerek és exportpiacok számára is vonzó képet fest a vállalat töretlen fejlődéséről, miközben a gyártási kapacitás érdemi növelésére a fejlesztés már rövid távon is lehetőséget biztosít. A 77 Elektronika ugyanakkor ragaszkodik hagyományaihoz is, az épület látványtervében ugyanis megtartották a mintegy 60-70 éve épült, tipikus gyártóegység jellemzőit, tehát a régi üzem struktúrája kerül majd új köntösbe.
A vállalat dinamikus növekedése az elmúlt években azt eredményezte, hogy gyártási és szerelési kapacitásaink több, különböző helyszínen működtek. A most induló beruházás célja nem csupán ezek integrálása, hanem a teljes gyártási infrastruktúra korszerűsítése is. Az innovációkban továbbra is kiemelt szerep jut a mintegy 100 fős magyar kutató- és fejlesztő csapatunknak, a kiemelkedő hazai szakértelemnek. Mindez persze nem valósulhat meg kellő támogatás nélkül, így továbbra is elkötelezettek vagyunk abban, hogy éves árbevételünk mintegy 6-7 százalékát K+F-re fordítjuk – teszi hozzá Zettwitz Sándor.
A projekt részeként napelemeket telepítenek a gyártócsarnok tetejére, valamint tovább bővítik a vállalat által már ma is alkalmazott digitális és ipar 4.0 megoldásokat. A beruházás kivitelezése és tervezése párhuzamosan zajlik, ami lehetővé teszi a gyorsabb és hatékonyabb projektmenedzsmentet. Mindkét folyamat megvalósítója az Art N Bau Kft., amely a jelenlegi tervek szerint 2026 végére fejezi be a munkálatokat.