Igazuk lehet, pénzük már kevésbé
A magyarországi forgalmazóval és az egészségügyi szolgáltatóval szemben is érvényesíthetik kárigényüket azok a nők, akiknek orvosi helyett ipari szilikonnal töltött mellimplantátumot ültettek be – írja az atv.hu.
- PIP-mellimplantátum: sérülés okozásáért emeltek vádat
- PIP-mellimplantátum: őrizetbe vették a cégalapítót
- Mellimplantátumok: életveszély esetén az OEP finanszírozza az implantátum kivételét
- Hibás implantátumok: aligha számíthatnak kártérítésre a magyar nők
- Hibás mellimplantátumok: a héten közölhetik a magyar álláspontot
- Hazai műtétek ezreire lesz szükség a PIP miatt
- Veszélyes implantátum kelt riadalmat Európában (FRISSÍTVE)
Az egyik itthon folyó perben eljáró ügyvédet is megszólaltatta az ATV Start című műsora. Pongrácz Krisztina ott elmondta, az érintettek perelhetik forgalmazót, amely itthon a termékfelelősségi szabályok alapján gyártónak minősül, s a termék forgalomba helyezését követő tíz éven belül köteles felelősséget vállalni az esetleges károkért. Probléma azonban, hogy nyilatkozatai szerint a magyar forgalmazó is csődközeli helyzetben van, így kérdés, hogy a megítélt kártérítéseket ki fogja majd kifizetni az érintetteknek.
A hibás teljesítés szabályai értelmében a beültetést végző egészségügyi intézmények is perelhetők, hiszen nem csupán műtéti szolgáltatást nyújtottak, hanem egyúttal értékesítették is az implantátumokat. Ez esetben viszont a kárigény érvényesítésének a beültetést követő legfeljebb három éven belül kellene meg történnie, márpedig ezeket a beavatkozásokat sok nő esetében még 2005-2006-ban végezték – magyarázta az ügyvéd.