A Life magazin szerint a világ 12 legfertőzőbb intézményeinek egyike a budapesti Széchenyi fürdő, versenyben egyebek mellett egy indiai patkánytemplommal és a hollywoodi hírességek sétányával.
Az újság nem indokolja meg, hogy mire alapozva alkotta meg a listát, amelyet a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. üzemeltetési igazgatója felháborítónak, megalapozatlannak, de egyúttal komolytalannak is tart.
Magyarországon rendkívül szigorúak a fürdőkre vonatkozó előírások – állítja Kiss Ferenc, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. üzemeltetési igazgatója. Mint mondta, mintegy félszáz műszaki irányelv, rendelet vagy más jogszabály vonatkozik a fürdők üzemeltetésére.
Épp ezért az igazgató teljesen megalapozatlannak tartja a Life magazin információit. Hozzátette: 2002. december 31-ig minden közfürdő medencéjét el kellett látni vízszűrő és -forgató berendezéssel, ez alól csak a gyógyászati céllal, gyógyvízzel működtetett medencék képeznek kivételt.
A medencékben beáramló víz biológiai szabványa megegyezik az ivóvízéval, azaz csíramentesnek kell lennie. Mint mondta, a hidraulika is úgy működik, hogy sehol sem alakulhatnak ki pangó vízfelületek. A berendezések üzemeltetése óta a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. fürdőiben nem fordult elő fertőzéses megbetegedés – állítja az igazgató.
A vállalat még nem döntötte el, hogyan kezelje a Life magazin cikkét, erről a menedzsment dönt majd. Az igazgatónak mindenesetre első olvasatra igen komolytalannak tűnik az írás.
A könyv elsődleges célja olyan májsebészeti munka létrehozása, amely segítséget nyújthat ügyeleti éjszakán a fiatal szakorvosnak, ha többek között rupturált...
„A Tourette-szindrómás gyermekek napi gondozása/nevelése nem sokban különbözik más gyermekekétől, azonban a Tourette-szindróma és az esetlegesen ezzel együtt...