Az egészségügyben dolgozók esélyegyenlőségének megteremtéséért, a diszkrimináció megszüntetéséért, illetve az ágazatot érintő finanszírozás javításáért demonstráltak pénteken a Borsod megyei Ózdon az Almási Balogh Pál Kórház munkatársai.
A tüntetésre az ózdi egészségügyiek mellett érkeztek résztvevők Szolnokról, Nyíregyházáról, Kazincbarcikáról és Miskolcról is.
Cser Ágnes, az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) elnöke azt mondta: „több mint erkölcstelenség”, hogy a kormány a köztisztviselőknek csaknem akkora kiegészítést adott cafeteria juttatás címén, mint amennyi egy egészségügyi dolgozó bére.
Hozzátette: a jogegyenlőséget követelik, a hatalom ugyanis „megbolondult”, miközben a diszkrimináció elleni küzdelmet hangoztatja, ő maga törvénytelen eszközökkel dolgozik és különbözteti meg a dolgozókat.
Kifejtette: az egészségügyet mindez akkor érintette, amikor az átalakítások után kiszervezték a munkatársakat a közalkalmazotti státuszukból, ezáltal elveszítették azt a jogot, hogy a köztisztviselőkhöz, közalkalmazottakhoz hasonlóan részesüljenek az egyszeri, 98 000 forintos kompenzációból.
Rendet kell tenni a közszolgáltatásokban és ezt a protekcionizmust meg kell szüntetni – fejtette ki álláspontját az EDDSZ elnöke, hozzáfűzve, hogy ma egy 25 éve pályán lévő egészségügyi dolgozó havonta nettó 70–80 ezer forintot visz haza. A megszorítások legnagyobb vesztesei pedig a betegek mellett azok a munkavállalók, akik előtt nincs perspektíva – mondta Cser Ágnes.
A megmozduláson elhangzott: ha rövidesen nem változik a finanszírozás mértéke, akkor a jelenleginél is nagyobb problémákkal kell számolni az ágazatban.
Popovics Péter a családjával együtt 10 évet élt Japánban, és Yokohamában (Fukushimától 180 km-re) élte át a 2011 márciusi történelmi földrengést, melynek következményei gyökeresen megváltoztatták mindannyiuk életét. Az emlékirat egyrészt a szerző gyerekeinek nyújt magyarázatot a család gyökereire, másrészt pedig feldolgozza családjuk azon megpróbáltatásait, melyekre a fukushimai atomerőműbaleset következtében az események sodrása nem adott lehetőséget. A könyv központi része a földrengés napjától számítva napi bontásban mutatja be a katasztrófa kibontakozásával párhuzamosan a velük történteket mindaddig, amíg el nem hagyták Japánt.
Nyelv: magyar...
E kötet a hazai pszichoanalitikus-pszichoterápiás szcéna egy olyan kiemelkedő szereplőjével invitálja közös elmélkedésre az olvasót, akinek nem csak...
"Elakadt a táplálkozás útvesztőjében? Ez a kézikönyv segít a fiataloknak, kezdő háziasszonyoknak, babás családoknak és mindenkinek, aki szeretteinek,...
Ebben a sorsfordító korszakban mit jelentett az amerikai pszichoanalitikusok kezdeményezésére 1938-ban létrehozott szervezet, az Emergency Committee on...