hirdetés
2024. április. 27., szombat - Zita.

Az infláció és az egészségügy miatt aggódunk leginkább

Az infláció és az egészségügy helyzete aggasztotta a leginkább a magyarokat 2022 végén – derül ki az Ipsos nemzetközi közvélemény-kutatásából, amit a 24 idéz.

A 29 országot felölelő felmérés szerint nálunk a megkérdezettek 57 százaléka mondta azt tavaly decemberben, hogy aggasztja a pénzromlás és az áremelkedés, de ugyanilyen arányban említették az egészségügyet is. (Az infláció az év végére már Magyarországon volt a legmagasabb az EU-ban.)

Ez igen nagy változás az egy évvel ezelőtti helyzethez képest: 2022 januárjában még csak a válaszadók 26 százaléka nyilatkozott így az inflációval kapcsolatban, ez tehát 31 százalékpontos emelkedés egy év alatt.

Az infláció és az egészségügy mellett viszonylag magas értékelést kapott a szegénység és a társadalmi egyenlőtlenség is: a magyarok 42 százaléka tartotta fontos problémának, és ennél csak Indonéziában ért el ez a lehetőség magasabb arányt (44 százalék), ami jóval a világátlag felett (31 százalék) van.

Amíg a pénzügyi és politikai korrupció miatt aggodalom is elért hazánkban 39 százalékot, más vizsgált területek alig vagy szinte egyáltalán nem zavarnak minket: így a bűnözés és erőszak (9 százalék), a munkanélküliség (14 százalék), a klímaváltozás (6 százalék) és a koronavírus (2 százalék).

Januárban a magyar válaszadók 68 százaléka látta úgy, hogy rossz irányba haladnak a dolgok, decemberben azonban már 84 százalék mondta ugyanezt, így bekerültünk a négy legpesszimistább ország közé, írja a lap.

(forrás: 24.hu)
hirdetés

Könyveink