Átadták a debreceni gyermeksürgősségi központot (Bővítve: új szakmai koordinátor)
Átadták a Debreceni Egyetem (DE) új gyermeksürgősségi központjának épületét a klinika nagyerdei campusán hétfőn.
Takács Péter egészségügyi államtitkár jelezte: országosan 14 milliárd forintot fordítottak a gyermeksürgősségi ellátás fejlesztésére, ebből jutott hárommilliárd Debrecennek. A beruházások eredményeként Debrecen mellett Budapesten, Győrben, Szegeden és Pécsen jött létre gyermeksürgősségi centrum, ezzel úgynevezett 3-as progresszivitási szintű centrumhálózat alakult ki Magyarországon.
Szabó Zoltán, a klinikai központ elnöke azt mondta, a beruházás hárommilliárd forint pályázati és 550 millió forint saját forrásból valósult meg.
Szabó Tamás, a debreceni gyermekklinika igazgatója elmondta, a több mint 2200 négyzetméteres területen egyebek mellett 33 ágy, ambuláns rendelő, két műtő, önálló képalkotó-diagnosztikai centrum áll rendelkezésre.
Kossa György, a Debreceni Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke mérföldkőnek nevezte a beruházást, Balla György akadémikus pedig azt mondta, Debrecen, ahol húsz éve alakult meg az első ilyen jellegű ellátóosztály, a magyar gyermeksürgősségi ellátás egyik zászlóshajója.
Az új debreceni gyermeksürgősségi centrum az év második felétől fogad betegeket.
Kinevezték a Gyermeksürgősségi Központ szakmai koordinátorát
A június 3-án átadott több mint 2200 négyzetméteres új Gyermeksürgősségi Központban a tervek szerint évente mintegy ötvenezer gyermeket fognak ellátni. Az épületben az egykapus általános gyermeksürgősségi ellátáson túl a traumatológiai-, és a gyermeksebészeti ellátás is biztosított. Az új központ szakmai koordinátori feladataival Juhász Éva tanársegédet, gyermekgyógyász- és sürgősségi orvostan szakorvost bízta meg a Klinikai Központ elnöke.
Juhász Éva tanársegéd vezetői kinevezésére évtizedes, a gyermekgyógyászat és a sürgősségi orvostan szakterületein tanúsított példaértékű gyógyítói és oktatói szerepvállalásának elismeréseként került sor. Az új vezetővel közös célunk, hogy a felnőtt- és gyermeksürgősségi szakterületek jövőbeli együttműködése a korábbinál is szorosabb legyen, ezzel szolgálva az oktatás, kutatás és betegellátás egyetemi feladatainak maradéktalan, színvonalas teljesülését – emelte ki Szabó Zoltán professzor, a Klinikai Központ elnöke, a Sürgősségi Klinika igazgatója.
Ez a komplex egység a régió akut gyermekellátásának meghatározó pilléreként fog működni, mely a napi gyermeksürgősségi, baleseti és sebészeti betegellátás mellett, természetesen oktatási és kutatási feladatokat is el fog látni. Minden tudásom szerint igyekszem munkámat az elvárt szakmai igényességgel végezni, a beteg gyermek ellátása érdekében történő gördülékeny együttműködést megteremteni, csapatban dolgozva a gyermeksürgősségi-, gyermeksebész és traumatológus kollégákkal – mondta Juhász Éva szakmai koordinátor.
Juhász Éva 2001-ben végzett általános orvosként a Debreceni Egyetemen, majd csecsemő- és gyermekgyógyászat, sürgősségi orvostan, endokrinológia, diabetológia és gyermeksürgősségi orvostan szakvizsgát szerzett. 2011-től a Gyermekgyógyászati Klinika Sürgősségi Betegellátó Osztályát vezette, majd tanársegédi kinevezést kapott. A Gyermeksürgősségi Központ szakmai koordinátoraként legfőbb céljának tekinti egy dinamikus, motivált orvoscsoport és szakdolgozói team kialakítását, a sürgősségi betegellátás színvonalának további emelését a Klinikai Központ, a Gyermekgyógyászati Klinika, valamint a Sürgősségi Klinika vezetőinek szakmai iránymutatásával.
Hiszem, hogy a sürgősségi ellátást igénylő beteg gyermek bizalmát megfelelő odafordulással, empátiával, kommunikációval a gyermek igényeihez, életkorához igazítva lehet és szükséges elnyerni. Az ezt biztosító gyermekbarát légkör megteremtése és ezen attitűd átadása a fiatal kollégáknak mindennapi feladatunk. A hatékony es szakmai protokollok szerinti ellátás megvalósításához elengedhetetlen az Országos Mentőszolgálattal és Szent Márton Gyermekmentő Szolgálattal, továbbá a gyermek alapellátás vezetőivel történő folyamatos és konstruktív együttműködés – tette hozzá az újonnan kinevezett szakmai koordinátor.
Juhász Éva – a Klinikai Központ elnökének javaslatára – a Debreceni Egyetem gyermeksürgősségi grémiumának vezetésére is felkérést kapott. Kinevezését az Elnöki Hivatalban ünnepélyes keretek között adta át Szabó Zoltán professzor, a Klinikai Központ elnöke