hirdetés
hirdetés
2024. május. 17., péntek - Paszkál.
hirdetés

RÖVIDEN

Szív-adathálózat

Három amerikai felsőoktatási intézmény – a Johns Hopkins, az Ohiói és a Kaliforniai Egyetem szív- és érrendszeri megbetegedésekre specializált adathálózatot hoz létre. A 8,5 millió dolláros szövetségi kormánytámogatásból megvalósuló rendszer központja a Johns Hopkins Egyetem számítógépes orvostudományi intézetében lesz. A hálózatra – hivatalos nevén Cardiovascular Research Grid – a tervek szerint a világ bármely pontjáról rákapcsolódhatnak majd a kutatók. A résztvevők hozzáférhetnek egymás adataihoz, közös számítógépes adatelemző és modellező eszközöket használhatnak. Természetesen az adatokról leválasztanak minden, a beteg személyére vonatkozó információt. Mindegy, fizikailag ki hol dolgozik, a rendszernek köszönhetően akár a világ legjobb kutatói munkálkodhatnak ugyanazokkal az adatokkal, ugyanazon a feladaton. Az alapítók azt remélik, hogy új módszereket sikerül kifejleszteniük a szív- és érrendszeri megbetegedések megelőzésére, diagnosztizálására és gyógyítására.
   (Forrás: Johns Hopkins Egyetem)

 Orvosi program online reklámból

 Újszerű módon próbál meg orvosokat ingyenesen elektronikus betegnyilvántartó rendszerhez – saját magát pedig profithoz – juttatni egy tavaly augusztusban alapított amerikai orvosi szoftvercég, a Practice Fusion. A vállalkozás a Google-val, pontosabban az internetes óriás AdSense elnevezésű hirdetési programjával kötött szerződést. A megállapodás lényege, hogy a Practice Fusion online szolgáltatásként kínálja betegnyilvántartó rendszerét a jelentkező orvosoknak. A Google a rendszerhez tartozó site-okra automatikusan olyan hirdetéseket helyez el, amelyek az ott lévő tartalomhoz illeszkednek (megfelelnek a site-on megjelenő kulcsszavaknak).
   A jelek szerint az orvosokat nem zavarják a Google hirdetései: az év első három hónapjában több mint 600 kis praxis tulajdonosa állapodott meg a Practice Fusionnel.
   (Forrás: Healthcare IT News)

 Nanomikroszkóp

 Minden eddiginél kisebb objektumok vizuális vizsgálatát teszi lehetővé, s mind az orvostudománynak, mind a gyógyszerfejlesztésnek nagy hasznára lehet az IBM fejlesztése, a mágneses rezonancia erőmikroszkópia (Magnetic Resonance Force Microscopy, MRFM). Kutatók azt remélik: a technológia további finomításával egyes atomok háromdimenziós képe is megjeleníthető lesz. Egyelőre már az is nagy előrelépésnek számít, hogy 90 nanométeres tárgyakat vehettek szemügyre új mikroszkópjukkal a kutatók, két dimenzióban. Összehasonlításul: a jelenleg alkalmazott legfejlettebb MRI eljárással is csak legfeljebb 3 ezer nanométeres objektumok különíthetők el. (Egy nanométer a méter egymilliárdod része, 5-10 atom mérete.)
   (Forrás: IBM)

A teljes cikket csak regisztrált felhasználóink olvashatják. Kérjük jelentkezzen be az oldalra vagy regisztráljon!

A kulcsos tartalmak megtekintéséhez orvosi regisztráció (pecsétszám) szükséges, amely ingyenes és csak 2 percet vesz igénybe.
E-mail cím:
Jelszó:
Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés