Milyen gyógyhatást nem tulajdonítanak a vérehullató fecskefűnek? - MEGFEJTÉS
A Wikipédia szerint:
A vérehullató fecskefű hatóanyaga: chelerythrin (sárga-vörös színű szívméreg), 0,03%, chelidonin, amelyek egyesek szerint a morfiumhoz hasonló hatású, mások szerint inkább a papaverin hatásának felel meg.
A vérehulló fecskefű chelidonin alkaloidja fájdalomcsillapító és görcsoldó hatású. Általában úgy tekintik, mint amely számos betegségre jó hatással van, valójában erre semmiféle rendszeres módon elvégzett kutatás nem ad bizonyítékot (vagy ilyen kutatást nem végeztek), mindamellett gyakran használt különféle oldatokban, különösen szemölcsökre.
A fecskefűnek görcsoldó, salaktalanító, gyulladásgátló és vízhajtó hatása van. Külsőleg a bőr kóros elváltozásait (ekcéma, szemölcs, tyúkszem) kezelhetjük vele.
A chelerythrin sósavas sóját a gyógyászat fájdalomcsillapítónak, gyomor-, epe- és vesebántalmak esetén használja. A főzetét máj- és epebántalmak, májduzzanat, epekő esetén sikerrel használják, fájdalomcsillapító hatása is ismeretes.
Epebántalmak esetén használják a következő gyógyszert: 10 g gyökeret áztassunk 8 napon át 200 g borban vagy alkoholban, 8 nap múlva szűrjük le, és naponta kétszer-háromszor 15-20 cseppet fogyasszunk el.
Segíthet asztma és hörghurut esetén is. 1 csapott teáskanál szárított fecskefüvet forrázzunk le 1 csésze vízzel.
A tejnedvet tejjel vagy vízzel elkeverve hatásos szemcseppet kapunk, enyhíti a látásromlást. (Plinius római természettudós és Dioscorides görög orvos szerint a fecskék a fecskefű tejnedvéből táplálkoznak, és ez erősíti a látásukat.)
Ezúttal tehát egyik olvasónk sem találta el a helyes választ, ami a potencianövelés.