A portugál Expresso című lap munkatársai a saját szemükkel látták, hogyan tiltakoznak a portugál betegápolók tervezett fizetéscsökkentésük ellen.
A legnépszerűbb portugál lap portálja megörökítette az egészségügyi szakdolgozók jövő pénteken kezdődő háromnapos sztrájkjának „előlegét”: mintegy tucatnyi ápoló ledobta munkaruháit a Dél-Portugália egyik legdélibb csücskében fekvő Faro város kormányzóságának épülete előtt. A sztriptízhez hasonlító tiltakozás oka az egészségügyi tárca idei bértáblajavaslata, amely a kezdő és diplomás ápolóknak havi 995,51 eurót javasol alapfizetésnek, miközben ez a fizetés tavaly még 1020,06 euró volt. A szakma csúcsáig eljutó főnővérek és főápolók sem járnának jobban: nekik a régi plafon, a 2900,72 helyett csak 2643,26 eurót javasolnak.
Guadalupe Simoes, a Portugál Betegápolók Szakszervezetének (SEP) vezetője szerint van más orvoslásra váró és égbekiáltó igazságtalanság is: közel hatezer tagjuk azt sérelmezi a tárcánál, hogy bár 11 éve kezdték a munkát, mégis kevesebb bért kapnak majd azoknál, akik jövőre kezdik a szakmát. „Ez olyan megalázó lépés, amit nem fogunk tűrni” – mondta Simoes.
A „vetkőzőszám” után az ápolók átadták a farói hivatalnak írásos tiltakozásukat, amelyben többek között az áll, hogy több tanulmány is megerősítette a tényt, miszerint a szakmákat összehasonlítva az ápolók halnak meg leghamarabb, annyira megromlik az egészségük az általuk végzett munka folyamatossága és természete miatt. A betegápolók január 27–29 között tartják háromnapos sztrájkjukat.
Popovics Péter a családjával együtt 10 évet élt Japánban, és Yokohamában (Fukushimától 180 km-re) élte át a 2011 márciusi történelmi földrengést, melynek következményei gyökeresen megváltoztatták mindannyiuk életét. Az emlékirat egyrészt a szerző gyerekeinek nyújt magyarázatot a család gyökereire, másrészt pedig feldolgozza családjuk azon megpróbáltatásait, melyekre a fukushimai atomerőműbaleset következtében az események sodrása nem adott lehetőséget. A könyv központi része a földrengés napjától számítva napi bontásban mutatja be a katasztrófa kibontakozásával párhuzamosan a velük történteket mindaddig, amíg el nem hagyták Japánt.
Nyelv: magyar...
A bántalmazott gyermekek védelme érdekében kiemelt fontosságú az esetek korai felismerése, a védő intézkedések mielőbbi megtétele. Könyv célja, hogy...
Az 1922-ben megjelent könyv már akkor is hiányt pótolt a szem fénytöréstanának összefoglalásában. A szemorvos a szemmel inkább mint szervvel szeretett...
Leírás:
Mikrobiológia, járványtan és egészségpolitika szakembereknek és kíváncsiaknak.
Nem baj, ha kilógsz a sorból. Lehet, hogy a sorral van a baj! –...