A WHO az elmagányosodás ellen
Új bizottságot hoz létre az Egészségügyi Világszervezet (World Health Organization, WHO), hogy megoldást találjon az elmagányosodásra, közli az NLC.
A bizottság, amelynek társelnöke dr. Vivek Murthy, az Egyesült Államok egyik vezető közegészségügyi szakértője és Chido Mpemba, az Afrikai Unió ifjúsági megbízottja, tizenegy tagból áll, és az elkövetkezendő három évben a legújabb tudományos eredmények alapján olyan stratégiát dolgoz ki, amely segít az embereknek a magány elleni küzdelemben, írja a lap.
A világszervezet hivatalos közleményében hangsúlyozta, a közhiedelemmel ellentétben a társas elszigetelődés, a krónikus magány nemcsak a fejlett országokban élő időseket érinti, minden korosztályban érezhető ennek a káros hatása, egyes források szerint a serdülők 5-15 százaléka érzi magányosnak magát, és valószínűleg a valós arányok ennél sokkal nagyobbak.
A társadalmi elszigeteltség a fizikai és mentális egészségre is komoly hatással van; tanulmányok szerint összefüggésbe hozható a szorongással és a depresszióval, és 30%-kal növelheti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát.
„A társadalmi elszigeteltség és a magány súlyos következményekkel jár. Azok körében, akik nem rendelkeznek kellően erős társas kapcsolatokkal, nagyobb a stroke, a szorongás, a demencia, a depresszió, az öngyilkosság és más betegségek kockázata. A bizottság célja ezért az, hogy kiemelt fontosságú problémaként kezeljük ezt a jelenséget, és megosszuk egymással a megoldási lehetőséget” – mondta dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, a WHO főigazgatója.