hirdetés
2025. április. 04., péntek - Izidor.
hirdetés

35 éve tudják, mi kell a mosolyhoz

Harmincöt éves a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány, amely a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekhematológiai-onkológiai Részlegén kezelt betegek gyógyulását támogatja. A civil szervezet több mint három évtizedes tevékenységét, eredményeit és legfontosabb eseményeit az évforduló alkalmából megjelent ünnepi kiadvány, illetve a Csapó utcai bevásárlóközpontban nyílt kiállítás mutatja be az érdeklődőknek, a jelenlegi és a jövőbeli támogatóknak.

A Leukémiás Gyermekekért Alapítvány 1990-ben, Hajdú-Bihar vármegye első közhasznú civil szervezeteként hozták létre.  Az alapítvány Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika Gyermekhematológiai-onkológiai Részlegén kezelt betegek gyógyulási lehetőségeinek fejlesztését, kivizsgálásuk korszerűsítését, gondozásukat, társadalmi visszailleszkedésüket támogatja, hogy mosolyt csalhassanak a gyerekek és szüleik arcára. 

Fotó: DE
Fotó: DE

A Debreceni Egyetemen rendelkezésre állnak a feltételek a legmagasabb szintű gyógyításhoz. A támogatóknak köszönhetően az alapítvány nyújtja azt a pluszt, hogy a gyerekek biztonságban érezhetik magukat, hangulatos környezetben, segítő légkörben gyógyulhatnak.  Az alapítvány munkatársai igyekeznek a lehető legkomfortosabbá tenni a kórtermeket úgy, hogy a szülők is minél több időt tölthessenek gyermekeikkel a kezelések nehéz időszakában. Emellett foglalkozásokat, programokat szerveznek, amelyek oldják a szorongást. Támogatják az osztályon működő klinikai pszichológus, kórházpedagógus munkáját, és anyagilag segítik a hátrányos helyzetű családokat – emelte ki Kiss Csongor egyetemi tanár, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika Gyermekhematológiai-onkológiai Részleg vezetője, a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány kuratóriumi elnöke.

A professzor hozzátette: az alapítvány támogatja továbbá az eszközfejlesztést, a gyógyításban részt vevők szakmai továbbképzését is. Elmondta azt is, hogy jelenleg az egyik legnagyobb projekt két steril kórterem kialakítása, melyek a még eredményesebb kezelést szolgálják, és hozzájárulhatnak a sejtterápiás irányú fejlesztések jövőbeni megvalósításához. 

A teljes információ

(forrás: Debreceni Egyetem)

Könyveink