hirdetés
hirdetés
2019. július. 24., szerda - Kinga, Kincső.
hirdetés

Művészeti és egészségügyi díjak – 2019. március 15.

Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere a nemzeti ünnep alkalmából miniszteri művészeti és egészségügyi díjakat adott át szerdán a Pesti Vigadóban.

Kásler Miklós a Balogh Rudolf-díjat, a Balázs Béla-díjat, a Harangozó Gyula-díjat, a József Attila-díjat, a Márai Sándor-díjat, a Szabolcsi Bence-díjat, a Erkel Ferenc-díjat, a Liszt Ferenc-díjat, a Máté Péter-díjat, a Blattner Géza-díjat, a Jászai Mari-díjat, a Hortobágyi Károly-díjat, a Munkácsy Mihály-díjat, a Németh Lajos-díjat, a Ferenczy Noémi-díjat és Táncsics Mihály-díjat Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár társaságában nyújtotta át. A miniszter Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkárral közösen adta át a Batthyány-Strattmann László-díjat és a Semmelweis Ignác-díjat.

Az emberi erőforrások minisztere március 15-e alkalmából kiemelkedő fotóművészeti, fotóriporteri tevékenysége elismeréseként Balogh Rudolf-díjat adott át:

DETVAY JENŐ fotóművész,
GÁBOR ENIKŐ fotóművész,
KÁSA BÉLA fotóművész,
URBÁN ÁDÁM fotográfus részére.


A mozgókép területén kifejtett kiemelkedő alkotótevékenysége elismeréseként Balázs Béla-díjban részesült:

BABOS TAMÁS operatőr,
GYÖNGYÖSSY BENCE filmrendező, operatőr, író, producer,
MOHAROS ATTILA filmrendező,
NÁDORFI LAJOS operatőr,
POZSGAI ZSOLT rendező, író, a Horatio Film ügyvezetője,
STŐHR LÓRÁNT filmkritikus, a Színház- és Filmművészeti Egyetem egyetemi docense,
TÓTH KLÁRA filmkritikus, publicista, az MMA levelező tagja,
ZALÁN JÁNOS producer, színművész, a Pesti Magyar Színház igazgatója.


A táncművészet terén kiemelkedő alkotói, előadói tevékenysége elismeréseként Harangozó Gyula-díjban részesült:

FELMÉRY LILI, a Magyar Állami Operaház magántáncosa,
JANÁCS EVELYN, a Magyar Állami Operaház balettmestere,
KÖNCZEI ÁRPÁD koreográfus, a Kárpát-medencei Tehetséggondozó / Előretolt Helyőrség Íróakadémia oktatója,
KULCSÁR NOÉMI koreográfus, a Magyar Táncművészeti Egyetem Moderntánc
Tanszékének vezetője,
SÁNTA GERGŐ ANDRÁS, a Honvéd Együttes - Magyar Nemzeti Táncegyüttes szólistája,
UJVÁRI KATALIN, a Pécsi Balett magántáncosa.


Kiemelkedő színvonalú irodalmi tevékenysége elismeréseként József Attila-díjat kapott:

BENCE LAJOS költő, publicista, az MNTI Lendva, Népújság szerkesztője,
BENGI LÁSZLÓ irodalomtörténész, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi kar egyetemi docense,
BÍRÓ JÓZSEF író,
BOKA LÁSZLÓ irodalomtörténész, az Országos Széchényi Könyvtár tudományos igazgatója, kiadóvezetője,
DEVECSERY LÁSZLÓ író, költő, rendező, tanár,
ERŐS KINGA irodalomtörténész, kritikus, Magyar Írószövetség elnökségi tagja és titkára,
FINTA ÉVA költő, drámaíró, irodalomtörténész, az egri Eszterházy Károly Egyetem nyugalmazott tanársegédje,
FÜZESI MAGDA költő, az MMA rendes tagja,
HÁSZ RÓBERT, a Tiszatáj folyóirat főszerkesztője,
KELEMEN ERZSÉBET író, költő, a debreceni Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium minősített kutatótanára,
KIRÁLY ZOLTÁN költő, a Sétatér Kulturális Egyesület elnöke,
LISZTÓCZKY LÁSZLÓ irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő, az Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola nyugalmazott docense,
SÁNTHA ATTILA BARNA író,
SOPOTNIK ZOLTÁN író, költő,
SUTARSKI KONRAD nyugalmazott író,
TAKARÓ MIHÁLY író, költő, irodalomtörténész.


Kiemelkedő írói életművének elismeréseként Márai Sándor-díjban részesült:

FALUDI ÁDÁM író, költő,
FEHÉR BÉLA író.


Kiemelkedő zenetudományi tevékenysége elismeréseként Szabolcsi Bence-díjat kapott:

DALOS ANNA zenetörténész, az MTA BTK Zenetudományi Intézet tudományos főmunkatársa, kutatócsoport-vezetője részére,
SIPOS JÁNOS népzenekutató, az MTA BTK Zenetudományi Intézet tudományos főmunkatársa, az MMA levelező tagja részére.


Kiemelkedő zeneszerzői, zenei rendezői tevékenységéért Erkel Ferenc-díjban részesült:

KELEMEN LÁSZLÓ zeneszerző,
MATZ ÁDÁM zenei rendező, hangmérnök,
OLÁH KÁLMÁN zeneszerző, zongoratanár, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyetemi adjunktusa,
ZÁVODI GÁBOR zeneszerző, producer.


Kiemelkedő zenei előadóművészi tevékenysége elismeréseként Liszt Ferenc-díjat kapott:

ÉRDI TAMÁS zongoraművész,
HÁMORI MÁTÉ karmester, az Óbudai Danubia Zenekar művészeti vezetője,
LÉTAY KISS GABRIELLA, a Magyar Állami Operaház magánénekese, szólistája,
MÁGA ZOLTÁN hegedűművész, a Primarius Kft. ügyvezetője,
MOCSÁRI KÁROLY zongoraművész, a monori Budai Imre Alapfokú Művészeti Iskola tanára,
MOHOS NAGY ÉVA operaénekes, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar professor emeritája,
ÖKRÖS CSABA hegedűművész, népzenegyűjtő, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti egyetem művésztanára,
PAULIK LÁSZLÓ hegedűművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára,
RADICS FERENC hegedűművész, a Hagyományok Háza, Magyar Állami Népi Együttes zenekarvezető prímása,
SZILASI ALEX zongoraművész, a Károli Gáspár Református Egyetem tanára.


Könnyűzenei előadóművészi tevékenysége elismeréseként Máté-Péter díjban részesült:

DÓSA RICHÁRD, RICSIPÍ és KOLLER LÁSZLÓ, QKA MC az Animal Cannibals rap- és hiphopcsapat előadói,
FERENCZI GYÖRGY zenész, szájharmonika-művész, a Rackajam zenekar vezetője,
NÉMETH ALAJOS előadóművész, a Bikini Együttes vezetője,
PÓKA EGON előadóművész, zeneszerző, Kőbányai Zenei Stúdió ügyvezető igazgatója,
TÖRÖK ÁDÁM fuvolista, énekes,
POÓR PÉTER énekes, előadóművész.


Kiemelkedő bábművészeti tevékenysége elismeréseként Blattner Géza-díjat kapott:

GALÁNTAI CSABA bábművész,
LENKEFI ZOLTÁN, a Békéscsabai Napsugár Bábszínház igazgatója.

Kiemelkedő színészi, rendezői tevékenysége elismeréseként Jászai Mari-díjban részesült:


BUCZ HUNOR, a Térszínház Egyesület igazgató-rendezője,
GÁL TAMÁS, a hetényi Csavar Színház színművésze,
GREGOR BERNADETT, az Újszínház színművésze,
HORÁNYI LÁSZLÓ színművész, az Esztergomi Várszínház igazgató-művészeti vezetője,
HUSZÁRIK KATA, a Maladype Színház színművésze,
KÁLLÓ BÉLA, a Magyar Kanizsai Udvari Kamaraszínház színművésze,
KIS DOMONKOS MÁRK színművész, a Váci Dunakanyar Színház ügyvezető igazgatója,
KOVÁCS EDIT, a Békéscsabai Jókai Színház színművésze,
LAPIS ERIKA, a tatabányai Jászai Mari Színház színművésze,
LÉTAY DÓRA, a budapesti József Attila Színház színművésze,
LUX ÁDÁM, az Újszínház színművésze,
PAPADIMITRIU ATHINA, a Budapesti Operettszínház, a Nemzeti Lovas Színház és a Spirit Színház színművésze,
PATAKI ANDRÁS főrendező, a Pro Kultúra Sopron ügyvezető igazgatója,
PINDROCH CSABA, a Thália Színház színművésze,
SZENTE VAJK, a Madách Színház rendezője,
VASS GYÖRGY, az Újszínház színművésze.


Kiemelkedő cirkuszművészeti tevékenysége elismeréseként Hortobágyi Károly-díjat kapott:

KRANITZ-NAGY KRISZTIÁN és FÜZY ANITA, a Silver Power artistái,
ÓCSAI BÖBE, a Recirquel Újcirkusz Társulat artistamestere.


Kiemelkedő képzőművészeti tevékenysége elismeréseként Munkácsy Mihály-díjban részesült:

GÁLHIDY PÉTER szobrászművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Szobrász Tanszékének művésztanára,
ILYÉS ISTVÁN szobrászművész,
JUHA RICHÁRD szobrászművész,
KOTORMÁN NORBERT képzőművész,
LIEBER ERZSÉBET DLA képzőművész, a Kaposvári Egyetem egyetemi docense,
MÉSZÁROS GÉZA festőművész,
OLESCHER TAMÁS festőművész,
ŐRY ANNAMÁRIA festőművész,
PÁRKÁNYI PÉTER szobrászművész,
POGÁNY GÁBOR BENŐ szobrászművész,
RÉNYI KATALIN festőművész, tervezőgrafikus,
SZ. VARGA ÁGNES festőművész, grafikus,
TAKÁCS TAMÁS PÉTER tervezőgrafikus-művész,
VARGA-AMÁR LÁSZLÓ festőművész, a Szent Gellért Katolikus Gimnázium tanára.


Kiemelkedő kortárs képzőművészeti tevékenysége elismeréseként Németh Lajos-díjban részesült:

SULYOK MIKLÓS, a Budapest Galéria művészettörténésze, az MMA levelező tagja,
SZEIFERT JUDIT művészettörténész, a Magyar Nemzeti Galéria osztályvezető főmuzeológusa.


Kiemelkedő iparművészeti, ipari tervezőművészeti tevékenység elismeréseként Ferenczy Noémi-díjat kapott:

ATTALAI ZITA tervezőművész, vezető formatervező,
BEDŐ CSONGOR László restaurátor-művész,
BORNEMISZA ROZI grafikus tipográfus, a Számalk-Szalézi Szakgimnázium művésztanára,
ELN FERENC tervezőgrafikus,
FÁBRY JÁNOS iparművész, grafikus, művészeti szerkesztő,
FICZERE ANETT, a Muzsai-Ficzere Művészeti és Építészeti Kft. belsőépítész tervezője,
GULYÁS JUDIT textilművész, a Jelky András Művészeti Szakgimnázium művésztanára,
JÓRY JUDIT művészettörténész, író,
MAKAI LÁSZLÓ filmberendező, díszlettervező,
MAKKAI MÁRTA textilművész.
 

Kiemelkedő újságírói tevékenysége elismeréseként Táncsics Mihály-díjban részesült:

ALEXA KÁROLY irodalomtörténész, kritikus, újságíró, az Életünk folyóirat főszerkesztője,
FARKAS EMESE, az ECHO TV programigazgatója,
FÖLDI-KOVÁCS ANDREA, a Hír Tv szerkesztő-műsorvezetője,
GAZSÓ L. FERENC, az MTI nyugalmazott vezérigazgatója,
HAEFFLER ANDRÁS, a Lakihegy Rádió főszerkesztője,
KORPÁS ÉVA, az MTVA Kossuth Rádió szerkesztő-riportere.

    
Kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként miniszteri elismerő oklevelet kapott:

BALOGH LAJOSNÉ, az Országos Onkológiai Intézet nyugalmazott személyi asszisztense.


 Az egészségügyi ellátás fejlesztéséhez történő szakmai, közszolgálati és tudományos tevékenységének elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díjat kapott:

MAGÓCS GUSZTÁV, a létavértesi Háziorvosi Szolgálat háziorvosa,
SZÁNTÓ LÁSZLÓNÉ DR. TAKÁCS ERZSÉBET, a debreceni Allergológiai Járóbeteg Szakrendelés főorvosa,
URBANCSEK HILDA, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Onkológiai Intézet Sugárterápia osztály egyetemi adjunktusa.
    

Az egészség megőrzése, a betegségek megelőzése és a gyógyítás terén kivételesen magas színvonalú tevékenysége elismeréseként Semmelweis Ignác-díjban részesült:

PAULIN FERENC, a Semmelweis Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika professzor emeritusa.

 

hirdetés

cimkék

Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés
hirdetés

Könyveink