2019 decemberében a Forgalmazók az Egészségért Szövetség (FESZ) elnöksége meghívást kapott Tajvanba egy kiemelt orvostechnikai cégeket bemutató országos szakmai körútra. A hazai gyógyászati segédeszköz gyártó és forgalmazó szolgáltatók szervezetének képviselőjét a TAITRA (Taiwan Trade; Tajvan első számú kereskedelemfejlesztési nonprofit szervezete) látta vendégül. Hári Zita beszámolója.
A szívfrekvencia, alvásmintázat, kalóriafogyasztás vagy egyebek mellett stressz-szint monitorozására alkalmas viselhető eszközök mára az egészségügyi piac szerves részévé váltak, azonban a magánélet fenyegetése mellett új biztonsági kockázatokat is jelentenek, állapítja meg egy friss jelentés.
Új alapokra helyezné a diagnosztizálást az, ha a beteg csak beszélne, a mesterséges intelligencia pedig megállapítaná, hogy valami komoly baja, például koszorúér problémája van, írja a 24.hu.
A mindennapi gyógyítási gyakorlat ma már elképzelhetetlen a magas szintű informatikai háttér, az erre épülő szofisztikált berendezések és az információtechnológiai bázist rutinszerűen használó, felkészült szakembergárda nélkül. A betegellátást javító, az orvos-beteg kapcsolatot kiegészítő telemedicina az egészségügy megkerülhetetlen útja: olyan lehetőség, amellyel élnünk kell, ha lépést akarunk tartani a világ rohamléptékű fejlődésével.
A magyar internetező lakosság 70 százalékának volt már rossz élménye a hazai egészségügyi intézményekben – számol be a Népszabadság egy online kutatás eredményeiről.
A mobil applikációk hasznos segítséget nyújthatnak a gyulladásos bélbetegségben szenvedők kezeléséhez. Mindazonáltal, a jelenleg elérhető applikációk többségénél hiányzik a professzionális egészségügyi közreműködés, és nem követik a jelenlegi nemzetközi konszenzus irányelveket. A jövőben ezeknek az applikációknak professzionális egészségügyi részvétellel kell készülni, követni kell az evidenciákon alapuló irányelveket, és olyan funkciókat kell tartalmazni, amelyek segítik a terápiás döntéshozatalt, és a betegek öngondozását.
Egyre többen használnak okostelefonjukon egészségügyi applikációkat, azonban ezek nagy része nem védi megfelelően a felhasználók adatait. A rossz adatbiztonság akadályozhatja a klinikailag hasznos eszközök elterjedését is.
Tizenkét kórház teszteli az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Teret, amint az országgyűlés elfogadja az őszi egészségügyi salátát, 2017-től pedig minden egészségügyi adminisztráció elektronikusan működik.
Az eHealth az egészségügy forradalmasítását jelentheti – úgy a betegellátásban, mint a betegútszervezésben vagy az orvos-beteg kapcsolatokban. A forradalom kerékkötői a jogszabályok és a berögzült szokások lehetnek.