A Klasszis Média Egészségügyi Konferencián rámutattak, milyen változást hozott a mesterséges intelligencia az egészségügyben, írja az Mfor.
Ma ismét módosul a gyermekvédelmi törvény, könnyebben mondhatják majd egy családra, hogy alkalmatlan a gyermeknevelésre, írja a Népszava.
A program elsőként a fenilketonuria nevű, súlyos anyagcserezavart szűrte, mára pedig már 28 különféle genetikai betegséget képes korán felismerni.
Több százan vettek részt a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika nyílt napján.
Az EIT Health InnoStars az egészségügyi kihívások kezelésére indította az InnoStars Connect programot, az idei téma az újszülött-ellátás javítása.
A szegedi diákprojekben arra törekszenek, hogy a kórházban hagyott babák is megkapják azt a szeretetet és gondoskodást, amire szükségük van.
Minden ezredik újszülöttet érinthet valamilyen ritka betegség, és ezek között csaknem 30 olyan van, amelynek korai felismerésére Magyarországon már 1975 óta működik országos szűrőprogram.
A ritka fejlődési rendellenességgel született kislánynak semmilyen maradandó károsodásra nem kell számítania, teljes életet élhet.
Felgyorsította a kormány a kórházban hagyott babák örökbeadását, de mi van azokkal a csecsemőkkel, akiknek nem tudtak családot találni?
Publikus, folyamatosan bővülő adatbázist hoztak létre olyan szakértőkkel, akik naprakész, holisztikus tudással rendelkeznek a császármetszás kapcsán.