2025. július. 07., hétfő - Appolónia.
hirdetés
hirdetés

Segítő szakemberek diplomáztak

A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karának diplomaosztó ünnepségén 514 végzős hallgató vette át oklevelét, akik többek között szociális munkásként, ápolóként, védőnőként, dietetikusként helyezkedhetnek el a munkaerőpiacon. A diplomák átadása mellett díjazták azokat a hallgatókat is, akik kiemelkedő eredményeket értek el az elmúlt tanévben.

Okleveles egészségügyi szociális munkások, okleveles rehabilitációs szakemberek, okleveles népegészségügyi szakemberek, okleveles szociális gazdaság szakemberek, okleveles táplálkozástudományi szakemberek, ápolók, dietetikusok, gyógytornász-fizioterapeuták, népegészségügyi szakemberek vehették át diplomájukat a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar diplomaosztó ünnepségein. A végzősök az ETK két ceremóniáján kapták meg a diplomáikat. A 2024/25-ös tanévben összesen 514 jelölt tett eleget az előírt követelményeknek.

Móré Marianna, az Egészségtudományi Kar dékánja ünnepi beszédében azt hangsúlyozta, hogy a végzősök nem csupán egy oklevelet kaptak, hanem felelősséget is vállaltak arra, hogy segítsenek olyan embereknek, akiken mások nem biztos, hogy tudnának. A hallgatók olyan hivatást választottak, melyben a segítés és a támogatás lesz része a szakmai munkának, olyan emberekkel találkozhatnak majd, akikre lehet, hogy nem figyel senki, vagy az adott helyzetben csak önökre számíthatnak. Óriási lesz a felelősségük, nem lesz elég a szakmai tudás, információval kell ellátni olyan embereket, akik önállóan problémát sem képesek felismerni. Támogató kezet kell nyújtaniuk az elesetteknek, a betegeknek, az aggódó kismamáknak, felelősséggel kell helyzeteket kezelniük. Az emberekkel való együttműködéshez ma még több kitartásra van szükség. A nehézségek közepette azonban nincsenek egyedül, hiszen láthatták az egészségügyi és szociális szférában az összetartást, az elkötelezettséget és ugyanazt a büszkeséget érezhették, mint amit a szakemberek is érznek a munkájuk eredményeiért. Önöknek a tanulmányukkal, törekvésükkel kiérdemelt oklevéllel nemes feladatuk lesz szép hivatásuk tekintélyét megőrizni, a szociális gondoskodás, az egészségmegőrzés, a gondozás és az egészségvédelem területén olyan elhivatottsággal tevékenykedni, hogy az hozzájáruljon a lakosság szociális helyzetének javulásához, egészségének megőrzéséhez. Életük és szakmai tevékenységük során emlékezzenek az itt letett esküjük szövegére – fogalmazott a kari vezető.

Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar Kiváló Oktatója kitüntetést Pázmány Viktória, kiemelkedő tanulmányi eredménye és magas szintű tudományos munkája elismeréseképpen Hadházy Csaba emlékérmet kapott Magyari Izabella. Dékáni Elismerő Oklevélben részesült Buczi Judit, Ádámné Vágó Krisztina és Gergely-Hajdú Andrea. A Debreceni Egyetem Kiváló Hallgatója díjat Jendrek Vivien, Varga Zsuzsanna Judit és Bartha Anna, a DEHDK Discipuli Pro Universitate Díjat Zupkó Vanda, a Hallgatói Önkormányzat Elnökségének Elismerő Oklevelét Debreczeni Lili, Fodor Fanni, Kriston Teodóra, Lengyel Katalin, Tóth Bence, Vincze Viviena, Csikós Bálint Árpád, Rácz Miklós József, Adamik Nóra, Dobrán Fanni Hallgatói Önkormányzat Elnökének és Alelnökének Elismerő Oklevelét Csókay Lilla, Deák Eszter, Györfi Zétény, valamint Fekete Zoltán Imre vehette át. Azoknak a munkáját is jutalmazták, akik részt vettek a Verzár Frigyes Szakkollégium tevékenységében, valamint a Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjában.

A teljes információ

Fotó: DE
Fotó: DE

 

 

(forrás: Debreceni Egyetem)
hirdetés

Könyveink