A Klasszis Média Egészségügyi Konferencián rámutattak, milyen változást hozott a mesterséges intelligencia az egészségügyben, írja az Mfor.
Egy diszfunkcionális, az összedőlés szélén álló rendszerben kell majd dolgoznunk – mondta az SZTE diplomaosztóján Kincse Csongor végzős hallgató.
Hollandiában a bíróság – orvosai javaslatára –engedélyezte az életfenntartó kezelés leállítását egy súlyosan beteg kislánynál.
A 45 év alatti korcsoportban egyre gyakoribbá válnak a daganatos megbetegedések. A Magyar Hang utánajárt, mi állhat a jelenség hátterében.
Az Index szerint világelsőként kezdődött meg egy vitatott kutatási projekt, amely az emberi élet építőköveit hozná létre „a semmiből”.
A program elsőként a fenilketonuria nevű, súlyos anyagcserezavart szűrte, mára pedig már 28 különféle genetikai betegséget képes korán felismerni.
Számos tanulmány adatainak gépi tanulásos feldolgozásával sikerült azonosítani azokat a baktériumtípusokat, amelyek a Parkinson-kórral asszociálhatók.
A Qubit szerint titkos találkozón fantáziáltak arról, hogyan vet véget az emberiségnek a szuperintelligencia.
Az aranyereket érintő betegség gyakori kórkép, melynek kialakulása általában 45-65 éves kor között figyelhető meg, és tünetei a minimális kényelmetlenségtől a gyötrő fájdalomig terjedhetnek.
Az EU-ban most jóváhagyott szer fontos kezelési lehetőséget kínál a Duchenne-féle izomdisztrófia (DMD) progressziójának késleltetésére.