hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 7
#1
Medical Online >> Rovatok >> Vénás betegségek
2020-07-24

Népbetegségnek számít a vénás betegség, ennek ellenére sokan csak kozmetikai problémaként tekintenek a visszerességre. Épp ezért figyelemfelhívás és tájékoztatás volt a célja az Érbetegségek napjának.

#2
Medical Online >> Rovatok >> Vénás betegségek
2020-07-24

Az érbetegségek általában krónikus betegségek. Igaz ez a népbetegségnek számító érelmeszesedésre/érszűkületre és a talán még gyakoribb, de életet nem, „csak” az életminőséget veszélyeztető vénás elégtelenségre is.

#3
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2018-11-21

Nyolc év tapasztalatairól és csaknem 1800, speciális módszerrel elvégzett visszér műtétről tartott előadást az Amerikai Egyesült Államokban dr. Szabó Attila Ph.D.

#4
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2013-07-23

A visszeresség megelőzéséről beszél az egyetem honlapján dr. Szeberin Zoltán, a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Érsebészeti Tanszékének docense.

#5
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2012-01-27

A két lábra állás az alapvető oka számos ér- és ízületi betegségnek. Avagy láttak-e már súlyosan visszértágulatos vagy reumás kutyát?

#6
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2008-12-07
A Szegedi Tudományegyetem Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikája üde színfolt: a Kemény Lajos professzor által irányított, gyógyítással, kutatással, oktatással egyaránt foglalkozó intézet munkatársai olyan elkötelezett fiatalok, akik nemcsak jelenüket, de jövőjüket is együtt képzelik el. Gyógyító munkájuk mellett új területre léptek: szorosan együttműködnek a kozmetológiai iparral.
#7
Medical Tribune I. évf.10. szám
Medical Online
2003-06-01
Gyógyító vadgesztenye A vénák falát erősítő és az erek rugalmasságát fokozó új gyógyszer, a vadgesztenyemag kivonatából készült Venastat (Boehringer Ingelheim Pharma) a magyar lakosság csaknem húsz százalékát érintő vénás betegségek kezelésében jelenthet segítséget. Mivel a visszérbetegségek megelőzésének leghatékonyabb szere – a rendszeres mozgás – korunkra jellemző módon egyre inkább háttérbe szorul, megnőtt a gyógyszeres kezelés jelentősége. „A magyar lakosság 15-20 százalékát érintik a vénás betegségek, elsősorban a 30-40 éven felüli nőket. A kezdeti, inkább kozmetikai jellegű panaszokból megfelelő kezelés híján hamarosan súlyos, az életminőséget is jelentősen befolyásoló betegség alakulhat ki” – mondta a gyógyszer bevezetése kapcsán tartott sajtótájékoztatón Daróczy Judit, a Szent István Kórház osztályvezető főorvosa. A kezdeti panaszok nem mindig kozmetikai jellegűek. A fáradt, „nehéz” láb, a boka és a lábszár duzzanata, az éjszakai izomgörcs, a bőrgyulladás és a viszketés éppúgy jelentkezhet első tünetként, mint a lábszáron látható visszértágulat. A háttérben gyakran krónikus vénás elégtelenség húzódik meg, amelyből kezelés nélkül hosszabb távon visszeres vérzés, trombózis, sőt – a szövetközti állományban felhalmozódó bomlástermékek és a bőr romló vérellátása hatására – lábszárfekély is kialakulhat. A kezelési lehetőségek a kompressziós harisnyától kezdve a speciális gyógytornán és a diétán át egészen a sebészeti megoldásokig terjednek. A gyógyszeres kezelés célja a vénás nyomás és a vénás visszafolyás, valamint a vénafalak átjárhatóságának csökkentése, a plazmakiáramlás és a gyulladás mérséklése, az izompumpa és a kötőszöveti nyomás fokozása.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?