A PTE Virológiai Nemzeti Laboratóriuma és a RoLink Biotechnology Kft. együttesen új korszakot nyit a járványok elleni védekezésben.
A Journal of Virology folyóiratban jelent meg a University of Georgia kutatóinak cikke, amelyben egy olyan vakcinajelöltet mutattak be, amely képes hatékonyan semlegesíteni mind a már ismert, mind az újonnan felbukkanó influenzavírus törzseket.
A felmérésből kiderül, hogy 10 éves távlatban a magyarok szerint fognak leginkább bevetni robotokat az egészségügyben.
A járomspórás gombák okozta fertőzések kezelésére is megoldást kínálhatnak azok a kutatások, amelyek Szegeden folynak.
A szuperszámítógép támogatni fogja a gyógyszerfejlesztést, vírusterjedési szimulációkkal segíti majd az európai orvosi kutatásokat.
Az egyetem idején kialakult kapcsolatok fontosságáról, a család, a karrier egyensúlyáról és a stresszkezelésről is beszélt Karikó Katalin.
Kutatók a Biology Methods & Protocols folyóiratban egy olyan számítógépes modellezési eljárást ismertettek, amellyel hatékonyabb oltóanyagok fejleszthetők ki.
A ”20 perces polimeráz reakciót alkalmazó diagnosztikai módszerhez reagensek kifejlesztése” című kutatás-fejlesztési projekt valósult meg.
A Leopoldina, a Német Természettudományos Akadémia tagjává választották Karikó Katalin biokémikust, az SZTE kutatóprofesszorát.
Az influenzavírusok kiemelt pandémiás kockázatát az okozza, hogy a legtöbb kórokozónál könnyebben váltanak gazdafajt, írja a Qubit.