A vezető személye eldőlt: Ónodi-Szűcs Zoltánt nevezte ki Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a GYEMSZI élére. A kérdés már csak az, mi lesz a sorsa a korábban nem egyszer kisgömböcnek titulált gigaintézménnyel.
Totális csőd, káosz és nagy kiábrándulás, a nagy lehetőségek elhalasztása apróbb sikerekkel, avagy Magyarország az egészségügyben is jobban teljesít? Mi változott az elmúlt négy évben az egészségügyben? És: jó irányban?
A tavalyi kórházi főigazgató-váltások senkinek sem váltak dicsőségére, jó lett volna sokkal kulturáltabban lebonyolítani a pályáztatás folyamatát – hangzott el egy a közelmúltban rendezett konferencián.
Az állami felsőoktatás egészségügyi intézményeinek fenntartói jogait a továbbiakban az egészségügyért felelős miniszter gyakorolja majd. Az orvosegyetemek kvázi függetlenségének a salátatörvény-tervezetben elrejtett jogszabály-módosítás vethet véget.
Magyarország vendége volt Lars H. Vorland, az Észak-Norvégia Regionális Egészségügyi Szolgáltatási Szervezet elnök-vezérigazgatója. Tapasztalatairól faggattuk és arra kértük, mondja el, szerinte jó úton járunk-e.
Több helyen kórházi osztályok szűnnek meg, máshol viszont új kórházi részlegek jönnek létre és fejlesztések kezdődnek azáltal, hogy a parlament hétfői döntése értelmében május 1-jével hetven egészségügyi intézményt vesz át az állam az önkormányzatoktól - derül ki az MTI körkérdésére adott intézményvezetői, polgármesteri válaszokból.
Május helyett júliusban indulhat az új struktúrára épülő egészségügyi ellátórendszer – a települési önkormányzatok fekvőbeteg-szakellátó intézményeinek átvételéről szóló rendelettervezet szerint a modernizált rendszer élesítését késlelteti a kormány.
A Magyar Hírlap értesülései szerint ma tárgyal az egészségügyi államtitkárság az érintettekkel arról a munkaanyagról, amelyet a közép-magyarországi kórházak vezetői a minap kaptak kézhez.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?