2030-ig nagyjából 2,9 millióval több ember halhat meg HIV-vel összefüggő betegségekben a fejlődő országokban, írja a Portfolio.
A PLOS Medicine folyóiratban jelent meg az Imperial College London kutatóinak tanulmánya, amelynek eredményei szerint a 2019-es koronavírus világjárvány több szempontból rövidítette meg az életet, mint korábban gondoltuk.
A SARS-CoV-2 járvány kezdete óta a koronavírus dominálta a légúti betegségeket, és éveken át az volt a leggyakrabban jelentkező vírus, írja a Telex.
A Nature Cancer elemzése rávilágított a világjárvány daganatos betegek ellátására gyakorolt globális hatására, írja a Webbeteg.
Az Egyesült Államokba, de több nyugat-európai országba is megérkezett újra a Covid-járványhullám, írja a Portfolio.
A koronavírus-járvány elhúzódó hatásai világszerte a halálozás és a betegségek tartós növekedését eredményezik – írja a Portfolio.
Hogyan hat a betegekre és a kórházi dolgozókra a hőség? Az SZMO Szíjjártó Lászlót, a MOK Győr-Moson-Sopron megyei elnökét kérdezte.
A legtöbb hőségriadót 2012-ben és 2015-ben éltük át, akkor a többlethalálozás 30, illetve 17 százalékos volt, hangzott el az InfoRádióban.
A Telex utánajárt, mennyi az igazságtartalma azoknak a tudományos publikációknak, amelyek szerint többlethalálozást okoztak a Covid-vakcinák.
A Portfolio Oroszi Beatrixszal, a Semmelweis Egyetem Epidemiológiai és Surveillance Központjának igazgatójával beszélgetett.