hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 8
#1
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2024-11-19

A tímusz, más néven a csecsemőmirigy szerepe az egészség megőrzésében jelentősebb lehet, mint korábban gondolták, írja a Pénzcentrum.

#2
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2023-05-23

Egyetlen csepp vérből meghatározható az immunrendszer működése egy új, a PTE-n kifejlesztett innovatív módszer segítségével.

#3
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2014-04-09

A regeneratív medicina mérföldkövének számít a brit kutatók eredménye: először sikerült egy élő emlősállatban teljesen visszanöveszteni egy szervet – írja a HVG.

#4
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2012-11-24

Az én és a külvilág, a barát és az ellenség elkülönítésében a neuronok és az immunsejtek sokkal szorosabban együttműködnek, mint korábban gondoltuk. Ez új utakat mutathat az agyi degeneratív kórképek és az autoimmun betegségek kezelésében, sőt a klinikai halál utáni újraélesztésben is.

#5
Medical Online >> Rovatok >> gasztroenterológia
2012-04-13

A gyulladásos bélbetegségek lefolyása a terhesség során megjósolhatatlan. Az aktív gyulladás kezelésében szükség lehet a tumornekrózis-faktor gátlására biologikumokkal. Hogyan hatnak ezek az IgG-típusú antitestek az embrió fejlődő immunrendszerére?

#6
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2011-10-29

Az új vesével élők általában egész hátralevő életükben kénytelenek olyan gyógyszereket szedni, amelyek gátolják immunrendszerüket – enélkül szervezetük kivetné magából az átültetett szervet. Egy újfajta kezelés megváltoztathatja ezt a helyzetet.

#7
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2010-07-07

A szervtranszplantáció nem mindig sikeres, még az immunszuppresszív gyógyszerek alkalmazásakor sem.

#8
Medical Tribune IV. évf.24. szám
Medical Online
2006-12-01
Lombikban és állatokban is képes mellékhatások nélkül elpusztítani a HIV-fertőzött T-limfocitákat és monocitákat a HIV-1 külső burkának glikoprotein 41 nevű fehérjéje elleni, radioaktív izotópot is tartalmazó antitest – számoltak be a New York-i Albert Einstein College of Medicine kutatói. Immunhiányos egerek lépébe HIV-fertőzött mononukleáris sejteket juttattak, majd az állatok egy órával később injekció formájában megkapták a bizmut 213-as vagy a rénium 188-as radioaktív izotópját tartalmazó antitesteket. A dózistól függően szinte az összes fertőzött sejt elpusztult. Hasonlóan kedvező eredményre jutottak akkor is, ha a rágcsálókat humán timuszsejtekkel fertőzték. A HIV-fertőzés kezelésére azért tűnik különösen alkalmasnak a radio-immunterápia, mert a célsejtek – a vírus szaporodásának helyszínéül szolgáló fehérvérsejtek – az emberi szervezet leginkább sugárérzékeny sejtjei közé tartoznak. A kutatók szerint a módszer elsősorban közvetlenül fertőződés után, illetve a vírus multidrugrezisztens típusa ellen lehet hatékony, de az antiretrovirális kezelés kiegészítéseképpen is szóba jöhet.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?