Háromnapos nemzetközi tanácskozás kezdődött a romák egészségi helyzetéről hétfőn Pécsen az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Pécsi Tudományegyetem orvoskara szervezésében.
Átalakítják a felsőoktatás irányítási rendszerét, a gazdasági ügyeket a kormány által kinevezett kancellárok vezérlik majd. A kormány tegnapi ülésén jóváhagyta az egész- és részösztöndíjas helyek - napokkal korábban megismert - számát, s az is kiderült: az új rendszerben sokkal többen kezdhetik el felsőfokú tanulmányaikat, mint bármikor korábban.
Ha az ember egy nagyon szegény környékről egy kevésbé szegénybe költözik, az hosszú távon akkor is jó hatással van az egészségére és a boldogságszintjére, ha a jövedelme csekély volta miatt nem lesz jobb a gazdasági helyzete.
Elfogadta a bukaresti kormány kedden azt a kormányhatározatot, amely egy új kart hoz létre a magyar és angol tannyelvű szakok számára a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen (MOGYE) - jelentette be Catalin Baba román oktatási miniszter, írja az MTI .
Élettartamuk messze elmarad a többségtől. Gyakoribb körükben az egészséget veszélyeztető tényező; többen meg is betegednek a többségben is gyakori kórok valamelyikében. A romák azonban az átlagpolgárokhoz képest alig-alig vesznek igénybe egészségügyi szolgáltatást, amelyben szerepe lehet annak is, hogy az ellátórendszer minden szintjén kimutathatóan diszkrimináció éri őket.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?